fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O tomto tvorovi nemá väčšina ľudí ani potuchy. Avšak, natrafiť naň by ste určite nechceli

Máte tip? napíšte nám mailom

K roku 2017 je známych už niekoľko miliónov živých organizmov, ktoré okrem ľudí na našej planéte žijú. Dnes sa povenujeme chobotnici, no nie len takej “obyčajnej.” O nej ťa zaručene v škole neučili.

Chobotnica obrovská, alebo odborne známa ako členka rodu “Architeuthis” je jednou z množstva obyvateľov morského dna, minimálne teda jeho obrovských hĺbok. Jej veľkosť je naozaj neuveriteľná, no kvôli hlbokomorskému gigantizmu naberá na typickosti vzhľadom na pozíciu jej výskytu. Najnovšie odhady totiž stanovujú maximálnu veľkosť vo výške 13 metrov u žien a 10 metrov u mužov. Vďaka tomu sa zaraďuje medzi najväčšie živé tvory vôbec! Samozrejme, môžu byť aj väčšie, no doposiaľ neboli vedecky podložené.

Fotografie Chobotnice Obrovskej uzreli svetlo sveta v roku 2004 a jej tvorcami sú japonskí vedci. Sme si sto-percentne istí, že tohto živočícha by si len tak vo vode stretnúť nechcel. Avšak.. ani nemáš (veľkú) šancu.

75355-ngsversion-1469649610241-adapt-1900-1

QC/Retouched by CWL
QC/Retouched by CWL

giant-squid-japan-facebookjumbo maxresdefault photo-3-full_0 squid-feeding-illust-64d013_1

Zdroj: Wiki

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií