fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Top 5 najkrajších miest, ktoré by ste určite mali navštíviť. #3

Máte tip? napíšte nám mailom

Prázdniny sú už v polovici a vy ste stále ešte nikde neboli? Máme pre Vás tretí diel najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť.

#1 Milford Sound: Nový Zéland

 milford-sound-new-zealand-02-cr-getty

Nový Zéland  nemá núdzu o krásnu krajinu. Presvedčili sme sa o tom aj vo snímke Pána Prsteňov. Každopádne, ak chcete byť aj vy malým Frodom, odporúča sa navštíviť práve Milford Sound a užiť si svoje dobrodružstvo!

#2 Kolukkumalai Tea Estate: Munnar, India

munnar-tea-plantation-india-cr-gallery-stock

India, krajina čajov! Na snímke máme na svete najkrajšie čajové pláne. Nie preto, že sa o nich len dobre starajú ľudia, ale aj samotná príroda!  Nachádzajú sa vo výške okolo 2400 m.n.m. takže majú dostatok kvalitného vzduchu, čo podporuje aj kvalitnú úrodu.

#3 Sheikh Zayed Grand Mosque: Abu Dhabi, UAE

abu-dhabi-sheikh-zayed-cr-alamy

Kráľovská mešita, ktorá stojí necelých 10 rokov, sa už teraz stala klenotom Abu Dhabi. Táto mešita je vlastne aj najväčšou mešitou na svete. Nečudujeme sa, zlato kam oko pozrie, mramor a iné drahé materiály len podčiarkujú architektov zmysel pre krásu.

Prečítajte si tiež:
Google tvrdí, že vylepšil svoj prekladač. Prekladá vraj takmer ako človek

#4 Bryce Canyon: Bryce, Utah

bryce-canyon-utah-cr-getty

Biele a červené vrstvené kamenné piliere. Za veľkou mlákou je to jedno z najkrajších miest pre kempovanie. Ak ste dobrodruhom, toto miesto určite nesmie chýbať vo vašom plánovači. Čo vy na to?

#5 Moherové útesy, Írsko

cliffs-of-moher-ireland-cr-getty

Moherové útesy považujú Íri za najkrajšie vyhliadkové miesto. Útesy padajú kolmo do vôd Atlantiku a výškou viac ako 200 m sa radia medzi najvyššie útesy sveta. Pokiaľ máte dostatok odvahy a netrpíte závratmi z výšok, môžete dôjsť až k hrane útesu a sledovať vlny Atlantiku pod sebou. Každoročne tu putujú tisíce turistov, ale aj miestnych pokochať sa krásou útesov.

Zdroj : cntraveler.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií