fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 7 možností ako stráviť leto v Prievidzi

Máte tip? napíšte nám mailom

Letné prázdniny sú v plnom prúde, ale nič nie je tak, ako ste si predstavovali? Nadšenie z voľných dní pomaly vyprchá a úradovať prichádza nuda. Ani si neuvedomujeme, aké možnosti zábavy na nás čakajú priamo za rohom. Netreba cestovať desiatky či stovky kilometrov, aby sme si užili leto naplno. Ak ste z Prievidze, jej okolia alebo sa do tohto okresu v lete chystáte, určite využite týchto 7 možností, ako tu stráviť leto a pozbierať nové zážitky.

1. Plážové kúpalisko

Kúpaliska miluje každý, ale toto je o niečo zaujímavejšie. Okrem pohody pri bazéne sa na ňom konajú rôzne festivaly a nebude to inak ani toto leto. V sobotu 13. augusta vypukne najväčší letný žúr s názvom Fun Rádio Dohoda 2016. Tento rok sa môžete tešiť na mená ako Adam Ďurica, BUTY, Puding Pani Elvisovej, Polemic, Jana Kirschner, Kmeťoband, DJ Carlo a mnohí iní. Predpredajová cena lístku je 13,- € a cena na mieste 17,- €, pričom deti do 130 cm majú vstup na akciu úplne zadarmo.

poster_novafrd_2016

2. ZOO 

Na Slovensku nie je veľa miest, ktoré sa môže pochváliť zoologickou záhradou vo svojom okrese. Do Bojnickej ZOO každoročne cestujú návštevníci desiatky či stovky kilometrov. Tak prečo si neurobiť milú prechádzku? ZOO je totiž zábava nielen pre malých, ale aj pre veľkých. Počas leta je otvorená od 8:00 do 19:00 a vstupné je 5,- € pre dospelých a 2,- € pre deti od štyroch do pätnástich rokov.

25_5

3. Bojnický zámok

Hneď vedľa ZOO máme ďalší tip, ako stráviť pekný deň v okolí Prievidze. Je ním návšteva Bojníckeho zámku. Ak sa vám zdá prechádzka po múzeu nudná, je pre vás pripravená zaujímavá výstava s názvom Katastrofy ľudského tela. Výstava trvá celé prázdniny až do 31. augusta a koná sa v priestoroch bývalej Zámockej reštaurácie. Na vlastné oči, môžete vidieť ľudí s dvoma hlavami, dvomi tvárami, štyrmi očami, niekoľko siamských dvojčiat alebo muža s vlčím syndrómom a toto všetko v podobe voskových figurín. Vstupné na túto výstavu sú 4,- € pre dospelých a 2,- € pre deti, študentov a dôchodcov.

Prečítajte si tiež:
Reštaurácia postavila chladničku s jedlom na ulicu. Prečo je to tak?

banner katastrofy 2016 zamok-bojnice,-slovensko,-stromy,-letecky-pohlad-173100

4. Prievidza ako na dlani

V blízkosti ZOO a Bojnického zámku môžete navštíviť novo vybudovanú vyhliadku. Návštevníkom sa naskytne pohľad na mestá Bojnice a Prievidza s okolitými dedinami s dominantou Bojnického zámku. V pozadí možno vidieť pohoria Vtáčnik a Malá Fatra a to všetko úplne zadarmo. Prístup na vyhliadku je možný pešo približne 40 minút z Bojníc (smer Nitrianske Rudno). K vyhliadke je možné sa dostať aj chodníkom od salaša Vigľaš a chodníkom, ktorý začína pri Autocampingu Bojnice.

Ak ste skôr kávičkový typ, ale radi si posedenie spríjemníte krásnym výhľadom, odporúčame navštíviť najvyššie položenú kaviareň a reštauráciu v okolí. Tento podnik nesie príznačný názov Top Cafe a nachádza sa na najvyššom poschodí výškove budovy na ulici Štefana Králika priamo v Prievidzi. Na terase najvyššieho poschodia sa vám naskytne jedinečný pohľad na panorámu Prievidze, Bojníc, Novák a okolitých obcí. Výnimočná atmosféra moderných priestorov s neobmedzeným prístupom na internet je vhodná na posedenia s priateľmi, rodinné stretnutia, na obchodné rokovania, recepcie, prezentačné a školiace akcie.

bojnicka-rozhladna-vyhiadka-3 loX_509139_mbocne_okno_162x89cm

5. Kino Ster Century

Kino Ster Century v nákupnom centre Korzo pozná snáď každý z Prievidze alebo jej okolia. Kino disponuje troma klimatizovanými sálami, z ktorých jedna má zariadenie na 3D projekciu, ďalšie na 2D projekciu. Pre zaľúbených sú v kine dostupné aj pohodlné “love seats”. V lete si pre vás kino pripravilo množstvo zaujímavých filmov a v týchto dňoch si môžete pozrieť filmy ako Legenda o Tarzanovi, Podfukári 2, LUCIE: Príbeh jednej kapely, Warcraft: Prvý stret, KungFu Panda 3 či Hľadá sa Dory. Počas leta sa však môžete tešiť aj na premiéry filmov Doba ľadová: Mamutí tresk, Jason Bourne či Deň nezávislosti v 3D.

Prečítajte si tiež:
Baníci neboli nahí, Legasov sa na súdnom procese nezúčastnil: Ako seriál Černobyľ prikrášlil dejiny?

1b3fbbae-9f09-11e4-bd68-9c8e9959be16

6. Bažant Kinematograf

Ak chcete zo sledovania filmu urobiť netradičný retro zážitok určite navštívte v dňoch od 21. do 24.7.2016 Námestie Slobody v Prievidzi. Bude na vás čakať pojazdné kino Bažant Kinematograf, ktoré sa vydalo tento rok už na svoju štrnástu cestu a celkovo navštívi toto leto až 31 slovenských miest. Tešiť sa môžete na filmy ako Kobry a užovky (21.7), Eva Nová (22.7), Pelíšky (23.7) či Wilsonov (24.7). a toto všetko úplne zadarmo. V prípade dažďa a silného vetra sa nepremieta.

4785-1-1468304958

7. Filmové leto na námestí

Na svoje si prídu opäť milovníci filmov a to hlavne českých komédií. Mesto Prievidza si pre vás pripravilo filmové piatky počas celého leta. Každý piatok o 21:15 na Námestí Slobody sa môžete tešiť na české komédie ako Bobule (15.7.), Martin a Venuše (29.7.), Nežné Vlny (5.8.), Přijede letos ježíšek? (12.8.), Tady Hlídám Já (19.8.), Gympl (26.8). V prípade dažďa či silného vetra sa nepremieta. Vstup voľný.

filmové leto-01

Zdroje: prievidza.sk, codnes.sk, kamdomesta.sk, bojnicecastle.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií