fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 7 možností, ako stráviť leto v Trenčíne

Máte tip? napíšte nám mailom

Trenčiansky hrad

Ak sa chystáte navštíviť Trenčín rozhodne by ste si nemali nechať ujsť návštevu Trenčianskeho hradu. Hrad je otvorený návštevníkom denne od 9:00 ráno do 16:30 a môžete si kúpiť rôzne druhy lístkov, podľa toho, čo chcete vidieť. Hrad je plný histórie a úžasného výhľadu na mesto a aj rieku Váh. Taktiež sa tam každý rok konajú slávnosti, ktoré sú bohaté na svoj program. Tento rok si ich nenechajte ujsť už  20. – 24. júla 2016.

0-copertina-5

     Levante restaurant

Správny cestovateľ si určite dopraje to najlepšie jedlo, aké mesto môže ponúkať. Levante reštaurácia patrí na prvé priečky kvality a spokojnosti každého zákazníka. Vonkajšia terasa s výhľadom na Trenčiansky hrad a záhradou je tým najideálnejším miestom. Tak dobrú chuť 🙂

    Lesopark Brezina

Do lesoparku Brezina sa dostanete hneď z centra mesta. Pokrýva rozlohu približne 200 hektárov. Cez leto, hlavne počas tropických teplôt je vhodný na prechádzky, ale i beh, horskú cyklistiku. V lesoparku Brezina nedávno svoje dvere otvorila aj Tarzania. Postavená je na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 22 plošín vo výške približne 5 až 10 m nad zemou.

Prečítajte si tiež:
V Litve môžete nájsť veľkolepý vianočný stromček s viac ako 70 000 svetielkami a 2 700 hračkami

 Športovo–rekreačný areál Ostrov

Športovo-rekreačný areál Ostrov je obľúbenou oddychovou zónou. Nachádza sa kúsok od hlavného centra, pri rieke Váh. Súčasťou ostrova sú i detské ihriská, hotel, kemping, reštaurácia, tenisové kurty, freestyleová dráha pre bikerov. Cez leto je tam naozaj pestrý program od zábavy pre mladých ľudí, člnkovanie až po rôzne country akcie a opekanie.

 Festival Pohoda

Predstavovať festival Pohoda možno nie je tak nutné, keďže sa jedná o jeden z najlepších a najväčších festivalov nielen Slovenska ale aj Európy. Nachádza sa každoročne na letisku Trenčín, i keď svoje začiatočné korene mal na Expo výstavisku v Trenčíne. Hlavný program festivalu tvorí hudba rôznych žánrov, vystupujú tam kapely reprezentujúce rock, punk, folk, rockabily, world music, reggae, pop, jazz, rave, rôzne žánre tanečnej hudby, folklór, ale aj klasická hudba. Nechýbajú divadelné predstavenia, balet i súčasný moderný tanec, film, prezentácia literatúry, designu aj výtvarného umenia. Tento rok oslavuje Pohoda 20 rokov.

pohoda-2013

  Laser Arena

Ak už sa do Trenčína chystáte s priateľmi alebo rodinou, odporúčam vám pre vybláznenie navštíviť Laser arénu. Je to hra, ktorá je podobná paintballu alebo airsoftu. Navyše je omnoho akčnejšia, pretože po zásahu nečakáte na ďalšie kolo, ale o pár sekúnd, ktoré môžete využiť na ukrytie ste znova v hre. Hra je bezbolestná, takže ju môžu hrať ženy, deti aj ľudia v staršom veku. Hrá sa celoročne v tmavej aréne, preto je vhodné obliecť sa do tmavého oblečenia, aby ste s prostredím dokonale splynuli. Aréna je vybavená rôznymi druhmi prekážok.

Prečítajte si tiež:
Požiare v Austrálii neutíchajú: Prečo im ľudia štrikujú svetre?

 No.33 club/Piano club

Ak nevieš, kam sa ísť vytancovať so svojimi priateľmi, odporúčam ti club No.33 a Piano club. No.33 sa nachádza na námestí, kúsok od hotela Elizabeth. Disco bar ponúka rôzne akcie ako Projekt X, Summer party, Students party. Ponuka je naozaj široká, stačí si len vybrať. Piano club patrí už pre náročnejších, ktorí si večer neplánujú len zatancovať, ale taktiež si vypočuť skvelú hudbu. V Piane sa počas roka konajú rôzne hudobné koncerty rôznych žánrov. Najbližšie sa môžete tešiť na Olympic a Horkýže slíže.

piano

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií