fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trh dobrovoľníctva bude už túto sobotu. Poďme priložiť ruku k dielu, robiť dobré skutky je cool

V sobotu 15. septembra od 10:00 do 15:00 sa bude konať už 4. ročník Trhu dobrovoľníctva v Starej tržnici v Bratislave. Ide o podujatie, na ktorom sa predstaví 30 neziskových organizácií a občianskych združení so svojimi dobrovoľníckymi ponukami. Niektoré je možné si vyskúšať priamo na mieste.

Dobrovoľníctvo je perfektné v tom, že si môžete vyskúšať činnosti, do ktorých by ste sa za normálnych okolností možno ani nepustili. Nielenže spoznáte mnoho nových ľudí, budete mať  dobrý pocit, že môžete pomôcť druhým,“ vysvetľuje Zuzana Majerčíková z Bratislavského dobrovoľníckeho centra.

View this post on Instagram

❓Neviete či je pre Vás dobrovoľníctvo to pravé orechové? Alebo neviete na akú dobrovoľnícku činnosť by ste sa hodili? Príďte na Zoznamku s dobrovoľníctvom. Dobrovoľníctvo môže dať Vášmu životu zmysel. Ten pocit, keď pomôžete druhým stojí naozaj za to. Na Zoznamke s dobrovoľníctvom sa dozviete: čo je to dobrovoľníctvo, aké sú aktuálne dobrovoľnícke ponuky v Bratislave a okolí, ako odhalíte na aký typ dobrovoľníctva sa hodíte, aké sú práva a povinnosti dobrovoľníka a organizácie, čo je to etika v dobrovoľníctve, čo sa dobrovoľníctvom naučíte, a všetko, čo Vás v súvislosti s dobrovoľníctvom zaujíma! Máme pre Vás na výber tri termíny na štvrtok 20. septembra, na ktoré sa môžete prihlásiť: o 10:00, o 13:00 alebo o 17:00 hod. Prihlasovanie na všetky termíny nájdete na tomto linku: https://www.dobrovolnictvoba.sk/novinky/detail/zoznamka-s-dobrovolnictvom-september-2018/ Už teraz sa na Vás veľmi tešíme 😊 Tím BDC #dobrovolnictvo #dobreskutky #pomoc #zoznamka #volunteering #volunteer #tyzdendobrovolnictva #ibratislava #bratislava #hlavnemesto

A post shared by BDC (@dobrovolnictvoba) on

Trh dobrovoľníctva je určený pre každého. Dobrovoľničiť sa dá od 15 do 99 rokov – teda pokiaľ vám stačia sily. Vítané sú aj rodiny s deťmi, pretože pomáhať môže aj rodič s dieťaťom. Na dobrovoľníctvo je vhodné si vyhradiť maximálne 2 – 4 hodiny do týždňa.  Pomáhať sa dá aj z domu vďaka online technológiám. Všetci sú srdečne vítaní.

Na Trhu dobrovoľníctva sa v sobotu 15.septembra v Starej tržnici od 10:00 do 15:00 predstavia tieto organizácie:

Nasledovať bude Týždeň dobrovoľníctva

Trh dobrovoľníctva je štartovacím podujatím Týždňa dobrovoľníctva, ktorý sa začína od 16. do 22. septembra takmer na celom Slovensku.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií