fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trump na Najvyššom súde opäť prehral, daňové priznania musí odovzdať Kongresu

Je to už druhá prehra bývalého prezidenta na Najvyššom súde za dva mesiace a tretia tento rok.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd Spojených štátov v utorok po trojročnej právnej bitke uvoľnil cestu odovzdaniu daňových priznaní bývalého prezidenta Donalda Trumpa vyšetrovacej komisii Kongresu.

Odmietli žiadosť

Sudcovia odmietli Trumpovu žiadosť o nariadenie, ktorým by zabránili ministerstvu financií, aby Demokratmi vedenému výboru odovzdalo daňové záznamy jeho a niektorých jeho firiem za šesť rokov.

Trump ako jediný spomedzi nedávnych amerických prezidentov odmietol zverejniť svoje daňové záznamy, či už počas úspešnej prezidentskej kampane v roku 2016 alebo počas štyroch rokov v úrade. Minulý týždeň pritom oznámil, že sa bude v roku 2024 uchádzať o znovuzvolenie.

Druhá prehra

Je to už druhá prehra bývalého prezidenta na Najvyššom súde za dva mesiace a tretia tento rok. V októbri súd odmietol zasiahnuť do sporu v súvislosti s raziou FBI v jeho floridskom sídle, kde našli utajované dokumenty.

V januári zase odmietol zablokovať vydanie dokumentov Bieleho domu, ktoré žiadal výbor Snemovne reprezentantov pre vyšetrovanie útoku na Kapitol.

Viac k témam: Americký kongres, Daňové priznanie, Demokrati, Súd, vyšetrovacia komisia
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump na Najvyššom súde opäť prehral, daňové priznania musí odovzdať Kongresu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Maďarsko urýchli svoj program rozvoja obrany, vyhlásil Orbán
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií