fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Túžite odísť od všetkých ľudí? Toto je najvzdialenejšie miesto na našej planéte!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj vy by ste radi na chvíľu vypadli od všetkého toho hluku a zhonu? Ak áno, tak nám dovoľte predstaviť vám najvzdialenejšie miesto na svete.

Ide malý ostrov pod názvom Devon Island uprostred Atlantického oceánu. Žije na ňom okolo 200 ľudí a jeho veľkosť je porovnateľná s Chorvátskom. Na celom ostrove sa nachádza osem lodí, ktoré raz za rok plavú k brehom Južnej Afriky, ale inak je ostrov celkom izolovaný. Takže tam by ste zaručene našli svoj pokoj a kľud.

Aj keď vedci tvrdia, že ide o najvzdialenejšie miesto na planéte, je to celkom relatívne, pretože záleží na akom mieste sa nachádzate vy, ale musíte uznať, že ide naozaj o vzdialený ostrov, kde musí byť “Božský pokoj”.

Údajne však existuje ešte jeden ostrov, na ktorom sa nenachádza žiadna ľudská osoba. Ide o ostrov Point Nemo a najrýchlejšia cesta k nemu trvá 15 dní, 10 hodín a 37 minút.

Zdroj: style.iprima.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií