fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľné: Týchto 7 žien sa zapísalo do Guinnessovej knihy rekordov

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite s nami budete súhlasiť, ak povieme, že každá jedna žena je jedinečná a niečím výnimočná. Podobne, ako to platí aj pri týchto siedmich ženách, ktoré sa vďaka svojim prednostiam zapísali do Guinnessovej knihy rekordov. Jedinečnosť niektorých z nich je neskutočná!

1. Najsilnejšia žena na svete

Poľská športovkyňa, Aneta Florczyk, je označovaná za najsilnejšiu ženu na svete. Je to neuveriteľné, ale táto žena dokáže dvihnúť takmer 500 kg. Okrem toho je držiteľkou rekordu v počte zdvihnutých ľudí. Za 2 minúty totiž dokáže dvihnúť až 12 dospelých mužov.

2. Najohybnejšia žena na svete

Žena s prezývkou Zlata, reálnym menom Julia Gunthel, je označovaná za najohybnejšiu ženu na svete. Prajnú predispozíciu dostala Zlata už pri narodení, pretože jej šľachy sú neuveriteľne flexibilné. Do Guinnessovej knihy rekordov sa zapísala vďaka tomu, že za 12 sekúnd pukla 3 balóny, a to len za pomoci ohybu chrbta. Okrem toho je známa tým, že sa zmestila do skleneného boxu, ktorý mal len 50x50x50 cm.

3. Najpotetovanejšia žena na svete

Američanka Julia Gnuse sa stala slávnou vďaka tomu, že až 95% jej pokožky je pokryté tetovaním. Nešlo však o rozmar a žena sa začala tetovať potom, ako jej zistili porfýriu, teda ochorenie, pri ktorom slnečné svetlo spôsobuje na koži pľuzgiere a jazvy. A práve tetovanie malo zakryť nepekné jazvy. Táto žena si v USA vyslúžila prezývku “The Illustrated Lady”, v preklade Pomaľovaná dáma.

Prečítajte si tiež:
Adrenalínové zážitky: Vyskúšate let balónom, off-road jazdu, voľný pád či paddeboarding?

4. Najstaršia ženská gymnastka

Za najstaršiu ženskú gymnastku bola v Guinnessovej knihe rekordov označená 92-ročná Nemka, Johanna Quaas, ktorá aj vo svojom pokročilom veku stále predvádza svoje gymnastické kúsky. Aj ona je príkladom toho, že vek je naozaj iba číslo!

5. Najmenšia žena na svete

Vzrastom najmenšou ženou na svete je 24-ročná Indka Jotie Amji, ktorá si vyslúžila zápis v Guinnessovej knihe rekordov. Zaujímavosťou je, že vo veku 18 rokov merala Jotie iba 62,8 cm a vážila 5,2 kg. Dôvodom jej nízkeho vzrastu je genetické ochorenie achondroplázia.

6. Žena s najužším pásom

27-ročná Švédka Pixee Fox sa preslávila svojím najužším pásom, ktorý má obvod 35,5 cm. Celé to začalo tým, že mladá žena chcela vyzerať ako známa animovaná postavička Jessica Rabitt. Aj preto podstúpila množstvo plastických operácií, nechala si vyoperovať 6 spodných rebier, zväčšila si niekoľkokrát prsia, dala si botox a očné implantáty, čím zmenila farbu svojich očí z modrej na zelenú. To však nie je všetko a mladá žena v honbe za svojou ideálnou postavou ala Jessica Rabbit pokračuje aj naďalej.

Prečítajte si tiež:
V Maďarsku sú po zásahu bleskom na kúpalisku dvaja ľudia v nemocnici. Čo robiť, keď nás zastihne búrka?

https://www.instagram.com/p/BekkqozFp7b/?taken-by=pixeefox

7. Svetový rekord v behu maratónu na podpätkoch

Bývala americká tanečnica, Irene Sewell, urobila svetový rekord v behu na podpätkoch. Mladá žena zabehla 43 km za 7 hodín a 28 minút, čo bolo o 2 minúty rýchlejšie ako predchádzajúca držiteľka rekordu. Zaujímavosťou je, že žena bežala v podpätkoch vysokých 7,6 cm.

Zveřejnil(a) Irene Sewell dne Neděle 15. října 2017

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií