fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žiadne lieky! Toto s vami spraví jeden banán pred spaním! Aké má účinky?

Máte tip? napíšte nám mailom

Žiadna chémia, iba ovocie a zelenina. Dnes sa lekárne prebiehajú v tom, kto predá viac liekov a lekári v tom, kto viac liekov predpíše. Myslíme si, že liek od lekára je to najlepšie, čo môžeme prijať ale niektorí mi určite dajú za pravdu, že také ovocie alebo zelenina nás dokáže povzbudiť na celý deň.

Banán je účinný dokonca na viacero ochorení. Jedno ovocie na viac problémov, to nedokáže hocaký liek. A veľmi účinný je banán ak si ho dáte pred spaním. Ovocie, ktoré obľubujú najmä deti totiž v nočných hodinách dokáže priamo zázraky. Môžu za to vitamíny, minerály a iné prospešné látky.

Banan

Pomáha už jeden banán denne!

Úplne stačí, ak organizmu doprajete jeden banán denne. Veľmi obľúbená bola ranná konzumácia tohto ovocia. Ak si vraj doprajete ráno jeden banán na prázdny žalúdok a pohár vody k tomu, môžete nie len stratiť prebytočné kilogramy, ale má to aj množstvo iných blahodárnych účinkov na naše telo. Banány sú bohaté na draslík, vlákninu a iné prospešné látky, ktoré ľudský organizmus takmer ihneď “nakopnú”. Banány obsahujú rezistentný škrob, ktorý aktívne stimuluje proces chudnutia. Pohár teplej vody v dopoludňajších hodinách zase zvýši váš metabolizmus.

Prečítajte si tiež:
Kim Kardashian vydala sériu tvárových masiek, ktorú ihneď vypredala

A čo banán pred spaním?

Dozvieš sa na ďalšej strane

Banán sa v medicíne používa k navodeniu dobrého spánku! Žiadne prášky na spanie, ale čerstvý banán vám vraj zaručí pohodlný a ničím nerušený spánok. Dôvod je jednoduchý. Banán obsahuje veľké množstvo horčíku, draslíka a iných minerálnych látok, ktoré uvoľňujú svalstvo a to spôsobuje kvalitný spánok.

Banán má dostatok aminokyselín, ktoré podporujú tvorbu serotinínu, nazývaného aj hormón šťastia. Stačí iba jeden banán a môžete byť milo prekvapený, ako to zaberie na váš ničím nerušený spánok!

Takže si dnes nezabudnite dopriať čerstvý banán. Má naozaj blahodárne účinky na naše telo!

Pozri si aj menšie motivačné videjko 😀

 

Zdroj: Thinkstock.cz

Foto: Wikipedia

https://www.youtube.com/watch?v=vMUXwv7FBBI

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií