fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina chce spoločne s Portugalskom a Španielskom organizovať futbalové majstrovstvá sveta v roku 2030

Zapojenie Ukrajiny pravdepodobne zvýši šance, že sa majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2030 budú konať v Európe.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina sa pripojí ku kandidatúre Španielska a Portugalska na usporiadanie majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2030. Referuje o tom web britského denníka The Guardian.

Zapojenie Ukrajiny pravdepodobne zvýši šance, že sa majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2030 budú konať v Európe.

Víťazná stávka

Prezident UEFA Aleksander Čeferin ešte začiatkom septembra vyjadril bezvýhradnú podporu spoločnej kandidatúre Španielska a Portugalska.

“Som si istý, že majstrovstvá sveta 2030 sa budú hrať v Španielsku a Portugalsku, dvoch krajinách, ktoré cítia futbal. Je to víťazná stávka a urobíme všetko pre to, aby sme pomohli týmto krajinám,“ povedal Čeferin pred mesiacom.

Ak bude kandidatúra troch krajín úspešná, vojnou zničená Ukrajina by hostila zápasy skupinovej časti. Predpokladá sa, že plán podporil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a vlády Španielska a Portugalska.

Spomína sa aj Maroko

Oficiálne by malo byť toto partnerstvo potvrdené v stredu v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

O svetový šampionát v roku 2030 sa spoločne plánujú uchádzať i juhoamerické kvarteto Uruguaj, Argentína, Čile a Paraguaj. Spomína sa taktiež samostatná kandidatúra Maroka či možná spoločná snaha Grécka, Egypta a Saudskej Arábie.

Prečítajte si tiež:
Pep Guardiola má ambície a naďalej chce bojovať o trofeje, s Manchestrom City predĺžil zmluvu o ďalšie dva roky

Viac k témam: MS vo futbale 2030
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina chce spoločne s Portugalskom a Španielskom organizovať futbalové majstrovstvá sveta v roku 2030 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií