fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostane od Európskej únie pomoc vo výške dve miliardy eur, potvrdil premiér Šmyhaľ

Celkovo už Ukrajina podľa Šmyhaľa v roku 2022 dostala od EÚ makrofinančnú pomoc vo výške 4,2 miliardy eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina dostala od Európskej únie makrofinančnú pomoc vo výške dve miliardy eur. Na Telegrame to v utorok potvrdil ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Ten poznamenal, že uvedená prvá tranža z dovedna päťmiliardovej makrofinančnej pomoci má podporiť ekonomickú stabilitu Ukrajiny a pomôže pokryť „naliehavé rozpočtové výdavky, najmä v sociálnej a humanitárnej oblasti“. Je to súčasť balíka makrofinančnej pomoci vo výške až deväť miliárd eur ohláseného v oznámení Európskej komisie z 18. mája.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Celkovo už Ukrajina podľa premiéra Šmyhaľa v roku 2022 dostala od EÚ makrofinančnú pomoc vo výške 4,2 miliardy eur.

EÚ tiež v pondelok súhlasila so zvýšením svojej vojenskej pomoci Ukrajine na 3,1 miliardy eur a s odštartovaním misie na poskytovanie individuálneho, kolektívneho a špecializovaného výcviku ukrajinským ozbrojeným silám.

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojenská pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina dostane od Európskej únie pomoc vo výške dve miliardy eur, potvrdil premiér Šmyhaľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií