fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina odovzdala aj druhú časť vyplneného dotazníka pre vstup do Únie, pre Zelenského je to malé víťazstvo

Von der Leyenová uviedla, že cieľom EÚ je „predložiť svoje stanovisko v júni“.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok prostredníctvom videokonferencie zhováral s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Ako informuje spravodajský web CNN, počas rozhovoru oznámil odoslanie druhej časti vyplneného dotazníka na získanie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v Európskej únii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Odoslanie odpovedí je podľa Zelenského „malým víťazstvom pre náš tím“. Dodal, že získanie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ je „veľmi dôležité pre ukrajinský ľud a naše ozbrojené sily, ktoré bránia svoju vlasť“.

„Čakáme na posúdenie a závery Európskej komisie. Bol by som rád, keby tieto závery boli pozitívne. A tiež by som bol rád, keby boli tieto závery vďaka vám poskytnuté rýchlejšie,“ skonštatoval Zelenskyj.

Von der Leyenová v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že cieľom EÚ je „predložiť svoje stanovisko v júni“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina odovzdala aj druhú časť vyplneného dotazníka pre vstup do Únie, pre Zelenského je to malé víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pápež František sa modlí, aby bol šampionát v Katare príležitosťou pre mier vo svete
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií