fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia pokutovala ďalších previnilcov za lockdownové večierky na Downing street, Johnson je stále bez sankcie

Polícia vo vyhlásení uviedla, že „vynakladá maximálne úsilie na rýchly pokrok v tomto vyšetrovaní“.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Britská Metropolitná polícia rozdá najmenej ďalších 30 pokút v súvislosti s vládnymi večierkami, ktoré porušili pandemické pravidlá. Podrobnosti o tom, kto pokuty dostane a na ktoré podujatia sa viažu, neposkytla.

Johnson zatiaľ sankcionovaný nebol

Pokuty sa týkajú konkrétnych porušení pravidiel skôr ako jednotlivcov, takže jedna osoba môže dostať viac ako jednu. Polícia vo vyhlásení uviedla, že „vynakladá maximálne úsilie na rýchly pokrok v tomto vyšetrovaní“, s možnosťou ďalších pokút, informuje spravodajský portál BBC.

Toto je už druhé kolo pokút v súvislosti s vládnymi večierkami. Už 29. marca polícia oznámila 20 pokút. Úrad britského premiéra vtedy uviedol, že ak bude Boris Johnson medzi pokutovanými, oznámia to.

Lockdownové žúrky

Polícia vyšetruje 12 podujatí od mája 2020 do apríla 2021, ktoré mohli porušiť pravidlá počas lockdownu. Na minimálne troch sa zúčastnil aj Boris Johnson.

V rámci vyšetrovania polícia rozposlala viac ako 100 dotazníkov, prostredníctvom ktorých sa pýtala ľudí na ich účasť na večierkoch.

Kauza známa ako „partygate“ vyvolala verejné pobúrenie a výzvy na odstúpenie Johnsona z postu premiéra. Tie odzneli aj z radov jeho Konzervatívnej strany.

Prečítajte si tiež:
„Rusko je tu navždy. O tom by sa nemalo pochybovať,“ vyhlásil v okupovanom Chersone ruský poslanec

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, Večierok, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia pokutovala ďalších previnilcov za lockdownové večierky na Downing street, Johnson je stále bez sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií