fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina plánuje použiť takzvanú špinavú bombu, tvrdí minister Šojgu

Vojna na Ukrajine má podľa Sergeja Šojgua „stabilnú tendenciu smerovať k ďalšej nekontrolovanej eskalácii”.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu v nedeľu telefonoval so šéfmi rezortov obrany Veľkej Británie, Francúzska a Turecka. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany, ktoré uviedlo, že Šojgu vo všetkých troch telefonátoch vyjadril znepokojenie z možnosti, že Ukrajina plánuje v konflikte použiť takzvanú špinavú bombu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ide o konvenčnú bombu s obsahom jadrového materiálu, ktorý sa rozšíri pri jej explózii. Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko však neposkytlo nijaké dôkazy o úmysle Ukrajiny použiť špinavú bombu. Ruský rezort obrany predtým zverejnil informáciu o telefonickom rozhovore ruského ministra obrany s jeho francúzskym partnerom, v ktorom Šojgu varoval, že vojna na Ukrajine má „stabilnú tendenciu smerovať k ďalšej nekontrolovanej eskalácii”.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina plánuje použiť takzvanú špinavú bombu, tvrdí minister Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií