fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci predostreli podmienky, za akých sú ochotní rokovať s okupantmi. Podoľak odmieta akékoľvek ruské ultimáta

Ukrajinskí predstavitelia prišli s vyhláseniami po správach, že poprední americkí predstavitelia naliehali na Ukrajinu, aby dala najavo, že je naďalej otvorená diplomatickému dialógu s Ruskom.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinskí predstavitelia v reakcii na rôzne mediálne správy o tlaku na rokovania s Ruskom v utorok uviedli, že nevyhnutnou podmienkou akéhokoľvek urovnania vojny je obnovenie ukrajinského okupovaného územia. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Hlavnou podmienkou (ukrajinského) prezidenta je obnovenie (ukrajinskej) územnej celistvosti,“ uviedol na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak na Twitteri spresnil, čo sa dá rozumieť pod slovom rokovania. Poukázal na predchádzajúce ruské ultimáta, ktoré sú podľa jeho slov „neprijateľné“. „O čom sa teda baviť? Alebo len schováte slovo ‘vzdať sa’ za slovo ‘vyrovnanie’?“ poznamenal Podoľak.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Obaja prišli s vyhláseniami po správach, že poprední americkí predstavitelia v ostatných týždňoch naliehali na Ukrajinu, aby dala najavo, že je naďalej otvorená diplomatickému dialógu s Ruskom.

Tento tlak prichádza uprostred obáv, že verejná podpora vojnovému úsiliu Ukrajiny by mohla klesnúť a vyhliadka na koniec konfliktu by bola v nedohľadne s tým, že by ani jedna zo strán nebola ochotná začať mierové rozhovory.

Prečítajte si tiež:
Američania obvinili troch Iráncov z kybernetických útokov na stovky obetí v USA a ďalších krajinách

Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci predostreli podmienky, za akých sú ochotní rokovať s okupantmi. Podoľak odmieta akékoľvek ruské ultimáta © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií