Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda udiera na Rusov a to je len začiatok, napísal Sobolevskyj

Armáda v Chersonskej oblasti zlikvidovala viac ako 100 ruských vojakov a sedem tankov.

30.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda uviedla, že v Chersonskej oblasti na juhu krajiny v piatok zabila veľa ruských vojakov a zničila dva sklady munície. Podľa južného veliteľstva ukrajinskej armády bolo zničených viac ako 100 ruských vojakov a sedem tankov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Veliteľstvo dodalo, že ukrajinské sily prerušili železničné spojenie do Chersonskej oblasti cez rieku Dneper, čo potenciálne ešte viac izoluje ruských vojakov na západnom brehu rieky od okupovaného polostrova Krym. „Preprava po železničnom moste cez Dneper nie je možná,“ konštatovalo južné veliteľstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ukrajinská armáda udiera na Rusov a to je len začiatok,“ napísal na komunikačnej platforme Telegram prvý zástupca šéfa Chersonskej regionálnej rady Jurij Sobolevskyj. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda udiera na Rusov a to je len začiatok, napísal Sobolevskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií