fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskí vojaci oslobodili 400 štvorcových kilometrov územia, uskutočňujú opatrnú a efektívnu protiofenzívu

ISW dodal, že Rusko bolo donútené sústrediť svoje sily na juh pre prebiehajúce ukrajinské operácie v Chersonskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda opätovne získala 400 štvorcových kilometrov územia východne od Charkova. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). V najnovšej správe o vývoji situácie na Ukrajine inštitút konštatoval, že ukrajinské sily „pravdepodobne využívajú presunutie ruských síl” na juh a „uskutočňujú opatrnú ale vysoko efektívnu protiofenzívu” severozápadne od mesta Izjum.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

ISW dodal, že Rusko bolo donútené sústrediť svoje sily na juh pre prebiehajúce ukrajinské operácie v Chersonskej oblasti. Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí vojaci oslobodili 400 štvorcových kilometrov územia, uskutočňujú opatrnú a efektívnu protiofenzívu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií