fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úrazy sa deťom nevyhýbajú ani počas leta. Najčastejšie ide o zlomeniny

Úrazy dokážu prekaziť letné plány nielen najmenším členom rodiny, ale aj rodičom. Podľa údajov KOMUNÁLNEJ poisťovne sa najviac nehôd stáva mladistvým vo veku od 8 do 15 rokov, pričom najčastejšie ide o zlomeniny dolných a horných končatín.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.8.2022 (Webnoviny.sk) – Úrazy dokážu prekaziť letné plány nielen najmenším členom rodiny, ale aj rodičom. Podľa údajov KOMUNÁLNEJ poisťovne sa najviac nehôd stáva mladistvým vo veku od 8 do 15 rokov, pričom najčastejšie ide o zlomeniny dolných a horných končatín.

Žiaci majú za sebou prvú polovicu prázdnin. Čas strávený v školských laviciach vymenili za jazdu na bicykli, lozenie po skalách, pobyt pri vode, či zážitky v tábore. Práve ich uvoľnenosť môže mať za následok väčšiu náchylnosť k úrazom. “Detské úrazy sa najčastejšie stávajú počas hry a voľnočasových aktivít. Počas leta evidujeme zvýšený počet úrazov v súvislosti so skákaním na trampolíne, bicyklovaním či pádom z kolobežky,” hovorí Beata Vojtechová, riaditeľka úseku poistenia osôb KOMUNÁLNEJ poisťovne. Deťom sa nevyhýbajú ani vážnejšie úrazy, ktoré si neraz vyžadujú aj hospitalizáciu v nemocnici. “Medzi najčastejšie úrazy u detí patria podvrtnutia, pomliaždenia mäkkých častí, neúplné zlomeniny dolných častí vretenných kostí či zlomeniny prstov na rukách a nohách,” pokračuje B. Vojtechová.

Pokles príjmu zmierni pripoistenie

Medzi rodičmi stále mylne panuje názor, že deti životnú poistku nepotrebujú. “Lenže vážny úraz či choroba dieťaťa dokáže nepriaznivo ovplyvniť finančnú situáciu celej rodiny, keďže rodič si musí zobrať v práci OČR, dovolenku alebo neplatené voľno, čo vedie k poklesu jeho príjmu zo zamestnania,” vysvetľuje B. Vojtechová. Podľa jej slov dokáže v týchto prípadoch pomôcť životné poistenie. “Hoci sa rodičovi príjem zo zamestnania zníži, vďaka pripoisteniu si môže finančnú stratu vykompenzovať. V prípade poranenia mu príde na účet suma zodpovedajúca závažnosti úrazu,” upresňuje.

Prečítajte si tiež:
Rok 2022 bol po mnohých stránkach náročný, skonštatoval primátor Bratislavy Matúš Vallo

V závislosti od typu poistného produktu a vážnosti zranenia sa môžu sumy vyplatené za úraz pohybovať v stovkách aj tisíckach eur. Najvyššiu sumu, ktorú KOMUNÁLNA poisťovňa vyplatila v uplynulom roku, bola vo výške 2 480 eur za zlomeninu oboch kostí predlaktia. Maloletý klient bude mať okrem toho nárok na plnenie z poistného rizika trvalé následky úrazu. “Priemerná suma za detské životné poistenie závisí od typu produktu, počtu pripoistení a výšky poistných súm daných rizík. Základnú poistnú ochranu možno dieťaťu zabezpečiť už od 30 centov denne,” dodáva B. Vojtechová.

Do hôr s cestovným poistením

K prázdninovým zážitkom bezpochyby patrí aj turistika. V prípade úrazu v horských oblastiach síce povinné zdravotné poistenie pokryje náklady spojené s jeho ošetrením a liečbou, no výdavky za prípadný zásah horskej služby už nie. “Pre takéto prípady odporúčam rodičom uzatvoriť tuzemské cestovné poistenie, ktorého súčasťou je okrem krytia úrazov aj zásah horskej služby, zodpovednosť za spôsobenú škodu iným osobám či ochrana batožiny,” uzatvára B. Vojtechová.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Úrazy, Zlomeniny
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrazy sa deťom nevyhýbajú ani počas leta. Najčastejšie ide o zlomeniny © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Tescu zákazníci ušetria peniaze!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií