fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Urob si fotky, ktoré ti budú všetci závidieť. Tento program ti pomôže.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdá sa ti, že tvoje fotky sú priemerné? Aplikácia Prisma tvoje fotky oživí a kamoši ti budú fotky závidieť. Lajky na Facebooku sa budú len tak sypať!

Aplikácie ako Retrica či Candy Camera pozná každý. Jeden efekt, druhý efekt – v podstate ide iba o zmenu farieb. Pomaly už upadá aj trend mať fotku s uškami, ňufákmi a šupinami všelijakých zvierat, ako to robí Snapchat.

Kde niečo končí, niečo začína. Nastupuje Prisma.

Aplikácia Prisma bola najskôr len pre iOS.  Jej megaúspech, dostala sa medzi TOP iOS aplikácie v kategórii fotografie, nakopol vývojárov PrismaLabs a tí si dali za cieľ dostať Prismu aj na Android.  V týchto dňoch sa Prisma konečne dostala aj na Google Play, a tak si ju už môže nainštalovať na svoj smartfón naozaj každý.

Sympatickou súčasťou programu je naozaj jednoduché a intuitívne prostredie. Môžeš si vybrať (v nastaveniach), či bude tvoja fotka s logom Prisma alebo bez neho. Je minimalistické a preto, ak ho zabudneš vypnúť, málokto si ho všimne. Fotky, ktoré vytvoríš sú v tzv. Instagram štýle – štvorec s rozlíšením 1080×1080.

Prečítajte si tiež:
V Amerike pripravujú muzikál o Kráľovi popu

Efekty, ktoré Prisma obsahuje sú na motívy rozšírených umeleckých smerov (impresionizmus, gothic, urban) alebo konkrétnych diel. Čiernobiele, pestré, mozaiky… Výber je pestrý a zaručene si každý nájde ten pravý. Efekty však potrebujú internetové pripojenie, inak nefungujú. Ak však práve pri internete nie si, nevadí. Prisma dokáže načítať staršie fotografie z galérie a tie tak môžeš dodatočne upraviť.

Tu je pár fotiek, ktoré boli vytvorené Prismou:

1

4

3

Ako som už spomínala, na iOS vypuklo Prisma šialenstvo a tak Google obsahuje kopu podobných aplikácii. Pravá Prisma je len jedna. Tu je link:

PRISMA

Vývojári si dali za cieľ rozšíriť Prismu a preto je len otázkkou času, kedy aplikácia zvládne upravovať aj videá.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií