fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA vyzývajú Rusko, aby prestalo deportovať Ukrajincov. Len v Doneckej oblasti je vraj 21 filtračných zariadení

USA vydali správu obsahujúcu dôkazy o ruských filtračných operáciách na Ukrajine a nútených deportáciách z Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.8.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty vyzvali Rusko, aby prestalo filtrovať a násilne deportovať ukrajinských civilistov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie amerického ministerstva zahraničných vecí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Program ministerstva zahraničných vecí USA monitorujúci konflikty vydal správu obsahujúcu dôkazy o ruských filtračných operáciách na Ukrajine a nútených deportáciách z Ukrajiny. Len v Doneckej oblasti je podľa Američanov 21 filtračných zariadení.

„Nezákonný presun a deportácia chránených osôb je vážnym porušením štvrtého ženevského dohovoru o ochrane civilného obyvateľstva a predstavuje vojnový zločin. Opätovne vyzývame Rusko, aby okamžite ukončilo svoje filtračné operácie a nútené deportácie a umožnilo nezávislým pozorovateľom tretích strán prístup do určených zariadení a zón nútenej deportácie na území Ukrajiny pod kontrolou Ruska a v rámci samotného Ruska,“ vyzvali Spojené štáty.

Viac k témam: deportácie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojnový zločin, Ženevské konvencie z roku 1949
Zdroj: Webnoviny.sk – USA vyzývajú Rusko, aby prestalo deportovať Ukrajincov. Len v Doneckej oblasti je vraj 21 filtračných zariadení © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií