fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ústup z Chersonu znamená pre ruské sily významnú škodu na povesti, podľa Britov tak verejne priznali ťažkosti

Ide o verejné priznanie ťažkostí, ktorým čelili ruské sily na západnom brehu rieky Dnipro, uviedol britský rezort obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.11.2022 (Webnoviny.sk) – Sťahovanie ruskej armády z mesta Cherson na juhu Ukrajiny, ktoré podľa Moskvy bolo ukončené 11. novembra, sa pravdepodobne začalo už 22. októbra. Uviedlo to britské ministerstvo obrany v aktualizácii spravodajských informácií o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Cherson bol jedinou regionálnou metropolou, ktorú ruské sily od začiatku invázie obsadili, „preto stiahnutie sa znamená významnú škodu na povesti”, dodal britský rezort obrany. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ústup zároveň predstavuje „verejné priznanie ťažkostí, ktorým čelili ruské sily” na západnom brehu rieky Dnipro. Podľa správy britského ministerstva obrany Ukrajina pravdepodobne oslobodila veľké časti Chersonskej oblasti a jej sily teraz „z veľkej časti kontrolujú aj samotné mesto Cherson”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bitka o Cherson, Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ústup z Chersonu znamená pre ruské sily významnú škodu na povesti, podľa Britov tak verejne priznali ťažkosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií