fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Utieklo viac ako 400 väzňov. Využili napätú situáciu v krajine

Máte tip? napíšte nám mailom

Líbyjská vláda podporovaná OSN v hlavnom meste Tripolis vyhlásila výnimočný stav vsúvislosti s bojmi medzi súperiacimi militantnými skupinami. Tie si od minulého pondelka vyžiadali najmenej 39 mŕtvych a desiatky zranených, prevažne civilistov.

Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

Vzhľadom na nebezpečnú situáciu v meste slúži toto opatrenie podľa vlády na ochranu civilného obyvateľstva. Kabinet tiež vyzval znepriatelené strany, aby rešpektovali prímerie dohodnuté v stredu.

Príčina vypuknutia bojov, v ktorých boli okrem strelných zbraní použité aj granátomety, nie je známa. Príslušníci milícií, ktoré proti sebe bojujú, vládu v Tripolise podporujú.

Chaos v Tripolise využilo viac ako 400 väzňov.

Tí utiekli z jeho z tamojších väzenských zariadení – po vzbure sa odsúdencom podarilo otvoriť brány a utiecť. Uviedla to v nedeľu miestna polícia. Stráže úteku nezabránili, pretože sa báli o svoj vlastný život.

V čase úteku väzňov prebiehali v blízkosti väznice, kde sú umiestnení bežní zločinci a prívrženci bývalého vládcu Muammara Kaddáfího, boje.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/v-tripolise-plati-vynimocny-stav-z/346282-clanok.html

Foto: https://cdn.pixabay.com/photo/2016/09/07/23/20/prison-1652896_960_720.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií