fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Uvoľňovanie opatrení! Otvárať by sa mali mnohé prevádzky aj školy, už od 19. apríla

Situácia sa na Slovensku mierne zlepšuje. Súčasný premiér Eduard Heger v rádiovej relácii Sobotné dialógy informoval, že opatrenia by sa mohli začať uvoľňovať od 19. apríla.

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér tiež zdôraznil, že stále nevedia ako dopadla Veľká noc v počte nakazených, pretože inkubačná doba je osem dní. Ako dodržiavali ľudia opatrenia odborníci zistia až najbližší týždeň. Na základe toho sa podľa premiéra rozhodne, či sa otvorí viac ročníkov na škôlách alebo nie.

,,Od 19. apríla by sa mohli otvoriť mnohé prevádzky, ako aj interiérové s prísnym dodržaním nosenia respirátora a zabezpečením hustoty ľudí v prevádzke, teda jeden človek na 15 m²,“ informoval Heger.

Na reštaurácie a wellness však môžeme zabudnúť. ,,Akonáhle dáte dole rúško, tak sa viete okamžite nakaziť, ale pokiaľ máte na ústach a nose rúško alebo respirátor, znižujete možnosť nakazenia sa na jedno percento, teda výrazne,“ opísal premiér.

O tom či sa budú otvárať obchody rozhodne pandemická komisia v stredu 14. 4. Komisia sa tiež bude zaoberať COVID AUTOMAT-om.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj rtvs
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií