fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Berlíne bude konferencia o obnove Ukrajiny, lídri budú diskutovať aj o zelenej budúcnosti krajiny

Cesta k rekonštrukcii je zároveň cestou Ukrajiny k jej vízii stať sa modernejšou, demokratickejšou a prosperujúcejšou krajinou, uviedla šéfka EK Ursula von der Leyenová.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.10.2022 (Webnoviny.sk) – Konferencia medzinárodných expertov o obnove, rekonštrukcii a modernizácii Ukrajiny sa v utorok uskutoční v Berlíne.

Podpora Ukrajina

Jej hostiteľmi budú predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová a nemecký kancelár Olaf Scholz, keďže Nemecko je v súčasnosti predsedníckou krajinou organizácie G7. Informovala o tom v pondelok EK na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Táto konferencia je ďalším dôležitým krokom, ktorý demonštruje stálu podporu Ukrajine zo strany EK a medzinárodného spoločenstva tvárou v tvár ruskej nevyprovokovanej a neoprávnenej agresívnej vojne, uviedla EK.

Demokratická a zelená budúcnosť

Účastníci konferencie budú diskutovať o kľúčových otázkach obnovy, rekonštrukcie a modernizácie a Ukrajiny. Tieto diskusie prispejú k formovaniu globálnej snahy na ceste k zelenej, odolnej, prosperujúcej a demokratickej budúcnosti Ukrajiny, dodala EK.

„Budeme po boku Ukrajiny tak dlho, ako to bude potrebné. Cesta k rekonštrukcii je zároveň cestou Ukrajiny k jej vízii stať sa modernejšou, demokratickejšou a prosperujúcejšou krajinou. Každé euro, každý dolár, každá libra a každý jen, ktoré sa vynaložia, budú investíciou do Ukrajiny a demokratických hodnôt po celom svete,“ uviedla Ursula von der Leyenová.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Čaputová navštívi Vatikán, opäť sa stretne s pápežom Františkom

Viac k témam: agresia, Demokracia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Berlíne bude konferencia o obnove Ukrajiny, lídri budú diskutovať aj o zelenej budúcnosti krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií