Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Českej republike je zákaz vychádzania bez rúška

Česká vláda (18.3.2020) schválila zákaz vychádzania bez ochranného rúška, ktorý má platiť od polnoci 18.3.2020. Pre český Deník N to potvrdil minister zahraničných vecí Tomáš Petříček. O tomto plánovanom kroku už predtým informoval aj server Aktuálně.cz.

Zákaz vychádzania začne platiť od polnoci zo stredy 18.3.2020 na štvrtok 19.3.2020.

Ako ďalej uviedol server Aktuálně.cz, ľudia bez ochranného rúška zakrývajúceho nos a ústa nebudú môcť byť na miestach mimo svojho bydliska, kde sa nachádzajú minimálne dve osoby vo vzdialenosti menej ako dva metre.

Obchody budú od 10 do 12 hodiny prístupné len ľuďom starším ako 65 rokov. Rozhodla o tom vláda kvôli neustálemu šíreniu koronavírusu.

Už od pondelka platia obmedzenia voľného pohybu, ľudia môžu len na nákup, za rodinou či k lekárovi.

Časť prípadov nákazy koronavírusom sa lieči v zdravotníckych zariadeniach, jeden z prípadov je skutočne vážny. Zvyšok je ponechaný v domácej starostlivosti.

Zdravotníci v ochrannom odeve merajú teplotu cestujúcim na hraničnom priechode ČR s Nemeckom v Rozvadove
Zdravotníci v ochrannom odeve merajú teplotu cestujúcim na hraničnom priechode ČR s Nemeckom v Rozvadove. Zdroj: TASR

Rozhodnutie o zákaze vychádzania bez rúška prišlo v čase, kedy česká vláda čelí kritike vzhľadom na akútny nedostatok rúšok a iných ochranných pomôcok, kedy sú ľudia nútení si rúška šiť sami.

Najviac nakazených je podľa servera iDNES.cz v Prahe (154), nasledujú Stredočeský kraj (48), Olomoucký kraj (38) a Juhomoravský kraj (35). Najmenej nakazených je Libereckom kraji (4). Vyliečené zostávajú naďalej tri osoby. – stav k 18.3.2020

Zdroj Deník N iDnes Aktualně.cz
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií