fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Česku našli viac ako 2-tisíc kusov munície z druhej svetovej vojny, pyrotechnici časť odviezli

Podľa polície nebol nikto zranený a nevznikli ani žiadne škody.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako 2000 kusov munície z druhej svetovej vojny našli v stredu počas výkopových prác na Znojemsku. Ako informuje web novinky.cz, pyrotechnici zneškodnia granáty na mieste, no pancierové päste budú musieť odviezť. Polícia bližšie neuviedla, v ktorej lokalite našli túto muníciu.

„Po odkrytí sme zaistili 92 pancierových pästí. Ďalej sme vyzdvihli 2000 ručných granátov prevažne nemeckej a maďarskej výroby. Granáty musíme zneškodniť na mieste,“ uviedol zasahujúci pyrotechnik s tým, že pancierové päste odvezú do skladu munície a následne ich zlikvidujú v trhacej jame. Podľa polície nebol nikto zranený a nevznikli ani žiadne škody.

Viac k témam: Druhá svetová vojna, Granáty, Munícia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Česku našli viac ako 2-tisíc kusov munície z druhej svetovej vojny, pyrotechnici časť odviezli © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií