Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Dolných Našticiach havaroval vetroň, skončil v korunách stromov (foto)

Pilot nezvládol vo vzduchu manéver a pristál do koruny stromov.

13.7.2022 (Webnoviny.sk) – Trojica bánovských hasičov zasahovala v utorok popoludní v Dolných Našticiach (okres Bánovce nad Bebravou), kde havaroval pilot bezmotorového lietadla.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), vetroň uviazol v korunách stromov.

Pilotovi sa pred príchodom hasičov podarilo po strome zliezť na zem, spôsobil si pritom drobné poranenia. „Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti a pilotovi poskytli predlekársku pomoc a ošetrenie. Následne pomocou motorovej píly sprístupnili miesto udalosti, havarovaný vetroň zaistili pomocou technického lana a skontrolovali priestor kabíny,“ uviedol Petrík s tým, že po zabezpečení miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície.

Ako k udalosti doplnila trenčianska krajská polícia, pilot k nehode uviedol, že nezvládol vo vzduchu manéver a pristál do koruny stromov. „Dychová skúška pilota bola negatívna. Vetroň bude prevezený na letisko Malé Bielice,“ dodala polícia.

Viac k témam: Pád vetroňa
Zdroj: Webnoviny.sk – V Dolných Našticiach havaroval vetroň, skončil v korunách stromov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií