Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V hre je niekoľko mien na uvoľnené ministerské kreslo po Sulíkovi, vyhlásil Heger

Eduard Heger si myslí, že Richard Sulík mal v tomto krízovom období zostať v ministerskej pozícii.

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) nepovažuje odchod ministra Richarda Sulíka (SaS) z čela rezortu hospodárstva v tomto čase za správny.

Viac o téme: Koaličná kríza

Ako však potvrdil po piatkovom rokovaní vlády, v hre je už niekoľko mien jeho možného nástupcu, ako aj mien nástupcov za nominantov SaS, ktorí majú podať demisiu v pondelok. Mená však povie najskôr prezidentke Zuzane Čaputovej, až potom ich zverejní.

„Kríza, do ktorej ideme je najväčšia, akú sme tu od II. svetovej vojny mali, v takomto čase meniť ministra nie je rozumné,“ povedal Heger o demisii Sulíka.

Prednosť by mali podľa premiéra dostať riešenia problémov občanov, až potom personálne otázky. Rovnako ako minister financií Igor Matovič (OĽaNO) aj Heger si myslí, že Sulík mal v tomto krízovom období zostať v ministerskej pozícii.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – V hre je niekoľko mien na uvoľnené ministerské kreslo po Sulíkovi, vyhlásil Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií