fbpx
V ktorých krajinách sa konzumuje najviac alkoholu a ako v rebríčku obstálo Slovensko?

V ktorých krajinách sa konzumuje najviac alkoholu a ako v rebríčku obstálo Slovensko?

Na akej priečke skončilo Slovensko?

Matt Stiles z The Daily Viz vytvoril mapu, na ktorej možno vidieť farebne rozlíšené štáty. Farebná škála pritom vypovedá o tom, aká je ročná spotreba alkoholu v jednotlivých krajinách. Údaje čerpal prieskumu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorý sa konal v rokoch 2000 až 2016.

V Bielorusku, ktoré sa umiestnilo na prvej priečke v konzumácii alkoholických nápojov, sa ročne vypije priemerne až 17,32 litra alkoholu na jedného obyvateľa. Na ďalších popredných priečkach sa nachádzajú iba európske krajiny a zaujímavé je, že USA sa v rebríčku ocitlo až na 41. priečke. Slovensko sa umiestnilo na 24. mieste zo všetkých krajín sveta.

Titul najväčšieho pivopiča získalo, neprekvapivo, susedné Česko, kde vypijú v priemere 6,65 litra zlatého moku na jedného obyvateľa. Najväčšími konzumentmi vína sú Portugalci, ktorí priemerne vypijú 7,45 litra vína na obyvateľa.

TOP 10 krajín, ktoré vedú v pití alkoholu:

  1. Bielorusko
  2. Litva
  3. Česká republika
  4. Chorvátsko
  5. Rakúsko
  6. Portugalsko
  7. Francúzsko
  8. Írsko
  9. Estónsko
  10. Maďarsko

mapmap

 

Tu nájdeš ďalšie zaujímavé mapy, ktoré Ti prezradia, aký alkohol je v ktorej krajine obľúbený či to, čo majú ľudia radi v porne, ale i mnoho iných zaujímavostí.

Zdroj: iflscience.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nový song: Mafia Corner - Vypic a žic! Parádna východniarska pesnička!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.