Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Piešťanoch sa uskutoční 13. ročník medzinárodného filmového festivalu Cinematik

Kúpeľné mesto Piešťany ponúka veľa lákadiel. V septembri to bude filmový festival Cinematik, ktorý sa  v priebehu uplynulých rokov stal neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho diania toho mesta.

Jedenásteho až šestnásteho septembra sa uskutoční filmový maratón pre všetkých milovníkov kvalitnej kinematografie. Takmer stovka filmov je rozdelená do 11 sekcií. Projekcie budú rozdelené do niekoľkých miest v rámci Piešťan, napríklad výber slávnych amerických hororov sa bude premietať v impozantnej tehlovej budove Elektrárne. Návštevníci si budú môcť vychutnať slovenské premiéry filmov premietaných na filmových festivaloch v Cannes či Sundance, ale aj premiéry slovenskej tvorby.

Symboliku čísla trinásť, ktoré sprevádza celý trinásty ročník festivalu, reprezentuje aj počet trinástich režisérok, ktorých filmy budú predstavené. Každý rok je tiež venovaný bližšiemu pohľadu na kinematografiu konkrétnej krajiny. Tento rok to bude Nórsko. Chýbať nebude ani bohatý výber kvalitných dokumentárnych filmov.

Okrem premietania filmov je pre filmových nadšencov pripravený aj bohatý sprievodný program, filmové kvízy, diskusie či koncerty.  Zdá sa, že na svoje si príde každý.

 

Zdroj: cinematik.sk

Foto: pexels.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií