fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Prahe sa uskutoční prvé stretnutie Európskeho politického spoločenstva, pozvaná je Ukrajina aj Veľká Británia

Európske politické spoločenstvo predstavuje platformu pre politickú koordináciu európskych krajín naprieč kontinentom.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina, Spojené kráľovstvo a ďalšie európske štáty dostali formálnu pozvánku na prvé stretnutie Európskeho politického spoločenstva. To sa uskutoční 6. októbra v Prahe. Informuje o tom televízia CNN s odvolaním sa na predstaviteľa Európskej únie.

Európske politické spoločenstvo podľa jeho slov predstavuje platformu pre politickú koordináciu európskych krajín naprieč kontinentom. Cieľom stretnutia je podporiť „politický dialóg a spoluprácu pri riešení otázok spoločného záujmu s cieľom posilniť bezpečnosť, stabilitu a prosperitu európskeho kontinentu“.

Samit, ktorý bude pozostávať z niekoľkých diskusií, by sa mal venovať témam ako mier a bezpečnosť, energie, klíma, ekonomická situácia, migrácia a mobilita. Spoločenstvo nenahradí súčasné inštitúcie a zatiaľ neplánuje vytvárať nové, dodal predstaviteľ.

Pozvanie dostali všetky členské štáty Európskej únie, krajiny Európskeho združenia voľného obchodu – Nórsko, Lichtenštajnsko, Island a Švajčiarsko, ako aj Albánsko, Arménsko, Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Severné Macedónsko, Turecko, Srbsko a spomenuté Spojené kráľovstvo a Ukrajina.

Viac k témam: Európske politické spoločenstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prahe sa uskutoční prvé stretnutie Európskeho politického spoločenstva, pozvaná je Ukrajina aj Veľká Británia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Polícia zatkla v prípade vraždy britského novinára v Amazónii už troch ľudí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií