fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktuálne: V Taliansku zomrela druhá obeť na koronavírus

Máte tip? napíšte nám mailom

Talianske úrady potvrdili druhé úmrtie, ktoré spôsobil koronavírus. Najskôr išlo o 78-ročného muža, no počas víkendu zomrela aj žena. 

Počet ľudí, ktorí sú nakazení koronavírusom sa už podľa čínskych úradov nezvyšuje tak rýchlo ako predtým, no do dnešného dňa v Číne zomrelo 115 ľudí.  Aj napriek tomu, že epicentrum vírusu je práve Čína, nákaza sa rozšírila aj do európskych miest, kde hlásia aj prvé prípady úmrtí.

Koronavírus zabíja aj v Európe

Koronavírus sa po prvýkrát objavil koncom minulého roka v čínskej provincii Wu-chan. Aj napriek tomu, že sa miestne úrady snažili dodržať všetky opatrenia, niekoľko ľudí rozšírilo nákazu aj do európskych krajín a v týchto dňoch už vieme, že si koronavírus vyžiadal aj prvú obeť v Európe. Stal sa ňou 80-ročný muž z Číny, ktorého koncom januára hospitalizovali vo Francúzsku, kde sa napokon začal jeho stav rapídne zhoršovať a nakoniec aj zomrel.

Koronavírus však objavil aj v Taliansku. Vírus spôsobujúci akútne respiračné ochorenie sa v Taliansku prvýkrát objavil 30. januára u staršieho páru čínskych turistov. Dvojicu z mesta Wu-chan hospitalizovali na izolačnom oddelení Národného ústavu infekčných chorôb Lazzara Spallanzaniho v Ríme.

Prečítajte si tiež:
Blog: Veľké dievčatá neplačú
Aktuálne: V Taliansku zomrela druhá obeť koronavírusu
Koronavírus si v Taliansku vyžiadal už druhú obeť.

Bezpečnostné opatrenia

Úrady v severnom Taliansku v piatok v súvislosti s nárastom počtu prípadov koronavírusu nariadili aj zatvorenie škôl. Okrem toho zavreli aj bary či ďalšie verejné priestory v desiatich mestách. Úrady požiadali približne 50.000 ľudí, aby zostali v daných oblastiach doma.

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

Aj Slovensko bolo počas uplynulých týždňov v pozore. Podozrenie na nákazu zaznamenalo najmenej 30 ľudí, ktorí boli hospitalizovaní v nemocniciach. Koronavírus sa však ani u jedného pacienta nepotvrdil.

Celkový počet obetí koronavírusu v Číne stúpol počas víkendu na 2233 ľudí. Čínske úrady ohlásili, že 115 osôb zomrelo v provincii Chu-pej, ktorá je epicentrom nákazy. Väčšina úmrtí bola zaznamenaná v provinčnom hlavnom meste Wu-chan, kde sa vírus po prvý raz objavil vlani v decembri.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií