fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V tejto kaviarni udržujú odstup netradičným spôsobom

Kaviareň v Nemecku oslávila svoje veľké opätovné otvorenie po uzamknutí – vydaním zaujímavých pomôcok zákazníkom na udržanie spoločenského odstupu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Majitelia kaviarne Rothe v Schwerine v Meklenbursku – západnom Pomoransku, minulú sobotu mohli po zrušení obmedzení koronavírusom znova otvoriť svoje dvere.

Zatiaľ čo si ľudia užívali spoločnosť a počasie, mottom v kaviarni bolo: „Udržujte sociálnu vzdialenosť.“

Majitelia kaviarne distribuovali klobúky s dvoma farebnými plávajúcimi pomôckami pripevnenými na klobúk. Zdržali sa označenia na podlahách či z plexiskla.

Pri tejto príležitosti zverejnila majiteľka Jaqueline Rothe fotografiu na stránke kaviarne na Facebooku, na ktorej ukázala zákazníkov, ktorí sedia pri stole s novou pokrývkou hlavy. Dnes je to takto: ,,Meranie vzdialenosti,“ napísala titulok.

52-ročná Rothe povedala pre CNN, že do kaviarne prišli mnohí šťastní zákazníci, aby si na slnku vychutnali kávu, koláč alebo pivo.

Bola to perfektná metóda na udržanie zákazníkov od seba – a zábavná,“ uviedla s vysvetlením, že s týmto nápadom prišla miestna televízna spoločnosť RTL, ktorá filmovala znovuotvorenie kaviarní a reštaurácií.

,,Bol to perfektný trik a, samozrejme, to bolo zábavné, naši zákazníci sa do toho skutočne zapojili. Čo nám to však ukázalo (bolo), aké ťažké je udržať vzdialenosť 1,5 metra,” povedala Rothe. Ďalej prezradila, že ju prekvapila pozornosť jej fotografie, ktorá sa dostala do médií po celom svete.

Prečítajte si tiež:
Muž s najdlhšími nechtami na svete si ich nechal konečne ostrihať... respektíve odpíliť

Obmedzenia v kaviarňach

,,Kaviareň a cukráreň má zvyčajne 36 stolov vo vnútri a 20 vonku za teplého počasia ostatné,” povedala Rothe.

„Ale s novými hygienickými a sociálnymi dištančnými opatreniami máme vo vnútri iba 12 stolov a vonku len osem,“ dodala.

Počas odstávky zostala kaviareň otvorená, ale nebola schopná slúžiť zákazníkom vo vnútri. Teraz využíva menej ako polovicu svojej kapacity sedenia.

„Uvidíme, čo sa dá očakávať, keď sa Nemecko ďalej otvorí, viac ľudí bude môcť cestovať a v nasledujúcich týždňoch príde viac turistov, vezmeme to tak, ako to príde,“ povedala Rothe.

Nemecko zrušilo niektoré obmedzenia týkajúce sa koronavírusu po tom, ako kancelárka Merkelová povedala, že krajina je mimo fázy jednej z pandémií.

Merkelová však varovala, že v prípade druhej fázy, ak ľudia prestanú dodržiavať opatrenia týkajúce sa fyzického dištancovania, Nemecko riskuje nový nárast infekcií.

Podľa posledných údajov zozbieraných Univerzitou Johna Hopkinsa Nemecko zaznamenalo viac ako 174 400 prípadov koronavírusu a 7 884 úmrtí.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií