fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V troch provinciách Ekvádora vyhlásili pre rastúcu kriminalitu stav núdze, nasadia tisícky vojakov a policajtov

Ekvádor zažíva vysoký nárast vrážd a kriminality súvisiacej s gangmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ekvádorský prezident vyhlásil pre rastúcu kriminalitu stav núdze v troch provinciách. Guillermo Lasso na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil, že v Guayas, Manabí a Esmeraldas bude nočný zákaz vychádzania a nasadia tam 5 000 vojakov a 4 0000 policajtov, aby „vymáhali mier a poriadok“.

Je to po druhý raz, čo Lasso od svojho vlaňajšieho nástupu do úradu využil mimoriadne právomoci na potlačenie násilia, informuje spravodajský portál BBC.

Ekvádor zažíva vysoký nárast vrážd a kriminality súvisiacej s gangmi. Prezident problémy s kriminalitou pripisuje obchodovaniu s drogami.

Cez krajinu smeruje kokaín pašovaný zo susedného Peru a Kolumbie a mocné mexické drogové kartely údajne fungujú prostredníctvom miestnych gangov.

Viac k témam: Drogy, Mexické gangy, Stav núdze
Zdroj: Webnoviny.sk – V troch provinciách Ekvádora vyhlásili pre rastúcu kriminalitu stav núdze, nasadia tisícky vojakov a policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií