fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V uliciach Sjevjerodonecka prebiehajú ťažké boje, Ukrajinci sa snažia okupantov vytlačiť z mesta

Ako uviedol guvernér Luhanskej oblasti, ukrajinská armáda stále kontroluje staticky dôležité mesto na Donbase.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – V Sjevjerodonecku, ktorý je strategicky dôležitým mestom v regióne Donbas na východe Ukrajiny, sa odohrávajú „tvrdé pouličné boje“. Na komunikačnej platforme Telegram to napísal guvernér Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

„Vyčerpávame nepriateľa,“ uviedol guvernér a dodal, že ukrajinské sily stále kontrolujú mesto, ktoré je regionálnym centrom Luhanskej oblasti.bomb

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Strategické cestné spojenie zo Sjevjerodonecka do susedných miest je stále v ukrajinských rukách, dodal Hajdaj, čo podľa neho bráni ruským silám v pokusoch o obkľúčenie mesta. Informuje o tom portál bbc.com.

Obsadenie Sjevjerodonecka a susedného mesta Lysyčansk by znamenalo, že pod ruskou kontrolou by bola celá Luhanská oblasť, ktorá tvorí polovicu regiónu Donbas. Informácie o situácii v teréne nie sú veľmi jasné.

Ministerstvo obrany Veľkej Británie v piatok ráno uviedlo, že Rusko kontroluje väčšinu Sjevjerodonecka, ale jeho armáda dosiahla malý pokrok v pokusoch o obkľúčenie širšej oblasti zo severu a juhu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V uliciach Sjevjerodonecka prebiehajú ťažké boje, Ukrajinci sa snažia okupantov vytlačiť z mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Z domovov pred vojnou ušli takmer dve tretiny ukrajinských detí, konštatoval UNICEF
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií