fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Žiline zlikvidoval pyrotechnik muníciu, používala sa počas druhej svetovej vojny (foto)

Polícia upozorňuje, že pri neodbornej manipulácii s nájdenou muníciou hrozí nálezcom nebezpečenstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Počas uplynulých dní prijala polícia v Žilinskom kraji niekoľko oznámení o nájdení munície z obdobia druhej svetovej vojny. Ako informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti, na miesta bol vyslaný pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, ktorý nájdenú muníciu zaistil k dodatočnej likvidácii. Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zabezpečovala policajná hliadka.

Polícia upozorňuje občanov, že ak pri prechádzke v lese alebo obrábaní poľa, či inej činnosti nájdu muníciu, aby s ňou rozhodne nemanipulovali, nevyberali ju ani nenosili na policajné oddelenie. „Miesto nálezu je potrebné čímkoľvek označiť a bezodkladne kontaktovať políciu na bezplatnej linke 158. Polícia preverí, či ide o muníciu a rozhodne o ďalšom postupe a spôsobe zlikvidovania munície,” popisuje polícia.

Pri neodbornej manipulácii s nájdenou muníciou hrozí nebezpečenstvo. „Takáto munícia je aj napriek veku zvyčajne plne funkčná a nesprávna manipulácia by mohla mať fatálne následky,” dodáva polícia.

Viac k témam: Druhá svetová vojna, Povojnová munícia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Žiline zlikvidoval pyrotechnik muníciu, používala sa počas druhej svetovej vojny (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rozhodnutie súdu je prelomové aj pobočka Kremľa má ďalšieho potvrdeného neonacistu, reagujú politici na odsúdenie Kotlebu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií