fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V zničenom Mariupole vládnu podmienky ako v stredoveku, úrady majú obavy z vypuknutia epidémie cholery či iných

V meste by už čoskoro mohli vypuknúť silné a smrteľné epidémie.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia obliehaného ukrajinského mesta Mariupoľ uviedli, že existuje riziko vypuknutia cholery, úplavice a infekcií vyvolaných baktériou Escherichia coli, ktoré môžu spôsobiť silné bolesti žalúdka, krvavé hnačky a zlyhanie obličiek. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie mariupoľskej mestskej rady.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pod troskami sa rozkladajú tisícky tiel

„Teplota vzduchu už dosiahla 20 stupňov. V meste by už čoskoro mohli vypuknúť silné a smrteľné epidémie, a to z dôvodu chýbajúceho centralizovaného zásobovania vodou a kanalizácie, rozkladu tisícok mŕtvol pod troskami a katastrofálneho nedostatku pitnej vody a jedla,“ uviedla mestská rada.

Podmienky ako v stredoveku

Ako podotkol starosta mesta na pobreží Azovského mora Vadym Bojčenko, okupanti nemôžu poskytnúť obyvateľom jedlo, vodu a lieky, alebo ich to jednoducho nezaujíma. Navyše podľa neho blokujú všetky pokusy o evakuáciu.

„A bez toho budú ľudia umierať. Koniec koncov, v zničenom Mariupoli sú podmienky ako v stredoveku. Je potrebná okamžitá a úplná evakuácia,“ skonštatoval starosta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Cholera, Epidémia, rusko-ukrajinský konflikt, úplavica, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – V zničenom Mariupole vládnu podmienky ako v stredoveku, úrady majú obavy z vypuknutia epidémie cholery či iných © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zomrel najznámejší český sexuológ Radim Uzel, upozornil na seba i kontroverznými výrokmi o obťažovaní
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií