fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci rozdelili používateľov Facebooku do 4 skupín! Do ktorej z nich patríš ty?

Máte tip? napíšte nám mailom

Vedci predstavili 4 typy používateľov Facebooku, v ktorej sa vidíš ty?!

Typy ľudí už dávno v minulosti rozdelil do 4 skupín aj Hippokrates, podľa ktorého rozdeľujeme ľudí na cholerikov, flegmatikov, sangvinikov a melancholikov. Lenže doba sa posúva a tým sa viac či menej mení aj ľudské správanie. To si vzali na paškál americkí vedci, ktorí sa rozhodli skúmať skupinu 47 ľudí vo veku 18 až 32 rokov, ktorí sú používateľmi sociálnej siete Facebook.

Výskumníci sledovali správanie sa týchto ľudí na Facebooku a na základe toho vytvorili 4 skupiny používateľov tejto sociálnej siete.

Prvú kategóriu nazvali “Budovači vzťahov,” ktorí sa verejne chvália svojim vzťahom, rodinou či deťmi. Príspevky s takýmto vzťahovým odkazom postujú predovšetkým preto, že veria, že tým posilnia putá i v reálnom živote.

Druhý typ ľudí na Facebooku vedci pomenovali “Mestskí vyvolávači.” Ľudia patriaci do tejto kategórie pravidelne a radi zdieľajú najrôznejšie vtipy či videá.

Ďalším typom používateľov sú “Selfiečkári,” títo denne zaplavujú svoj profil selfíčkami z rôznych uhlov, pričom ich sebavedomie je závislé na počte reakcií pod snímkou.

Prečítajte si tiež:
Dámy, toto musíte vidieť! Martin Šmahel predviedol nové vlasy, s ktorými je ešte viac sexy

Posledným, štvrtým typom sú takzvaní “Prezerači výkladov,” ktorých možno nazvať aj jemnými stalkermi. Títo ľudia pridajú niečo zo svojho života len výnimočne, no radi sledujú to, o čo sa so svetom delia ostatní.

 

Zdroj: Metro

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií