fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veronika Remišová: Stravné lístky by sa mali dať uplatniť len v reštauráciách, nie v supermarketoch

Takto chce vláda pomôcť stravovacím zariadeniam v čase koronakrízy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Gastrolístkami sa už nebude dať platiť v obchodoch, ale iba v reštauráciách informujú tvnoviny.sk. Takto chce vláda pomôcť stravovacím zariadeniam v čase koronakrízy. Uviedla to podpredsedníčka vlády Veronika Remišová ešte v nedeľu v diskusnej relácii O 5 minút 12.

 

„Presadzujeme aj pomoc reštauráciám. Napríklad stravné lístky by sa mali dať uplatniť len v reštauráciách, nie na nákupy v supermarketoch,” informovala v relácií.

Viacero odborníkov sa však zhodlo, že najviac by na túto zmenu doplatil zamestnanec. Denné menu sa totiž pohybuje od 4 eur až do takmer 10 v hlavnom meste a nie všetci majú stravovacie zariadenia k dispozícií alebo sa nechcú v nich stravovať, pretože im prídu drahé.

Po niekoľkých dňoch však túto debatu uťal predseda vlády Igor Matovič, a to po štvrtkovom rokovaní tripartity.

Matovič však vyjadril nesúhlas: „návrhom Veroniky Remišovej, že by sa gastrolístkami dalo platiť len v reštauráciách, tak touto cestou určite nepôjdeme. Nezazlieval by som jej tento názor, lebo bol vyjadrený v dobrej viere pomôcť reštauráciám,”

Odborári taktiež nesúhlasia „Neexistuje tento návrh v žiadnej legislatívnej podobe, ale tak či tak sme si to chceli ujasniť na rokovaní tripartity a boli sme ubezpečení, že išlo len o momentálny nápad podpredsedníčky vlády,” doplnila viceprezidentka Konfederácie odborových zväzov Monika Uhlerová.

Prečítajte si tiež:
Čaká ťa prvý rok na internáte? Na toto sa priprav

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií