Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Záhadné miesta na Slovensku #4 Solčiansky kaštieľ

Záhady fascinujú ľudstvo od nepamäti. Jedni sa vždy snažia nájsť logické vysvetlenia a sú voči nim skeptickí. Iní sa nechávajú nimi unášať a veria v nadprirodzeno, skúmajú ho. Inak to nie je ani u nás, na Slovensku. Tiež tu máme zopár Bohom zabudnutých miest, v ktorých dýcha ponurá atmosféra a sú opradené mnohými historkami. Solčiansky kaštieľ nie je výnimkou.

Záhadné miesta na Slovensku sme sa rozhodli navštíviť

Záhadné miesta na Slovensku fascinujú aj nás, a preto sme sa rozhodli niekoľko z nich navštíviť a podať vám tak priamu konfrontáciu vo videu. Nasledujúce týždne budeme chodiť po Slovensku a takéto miesta vyhľadávať, upozorňovať na ich momentálny stav, situáciu, oboznamovať vás s ich históriou, významom, existenciou. V prvej časti sme sa zavítali do nie veľmi malebnej časti obce Nová Lehota – Krvavých Šenkov.

Hneď po nich sme navštívili Sokolovce, v ktorých sídli bývalé psychiatrické zariadenie, dnes už, žiaľ, schátraný kláštor. Neskôr sme navštívili pohorie Tribeč, o ktorom tiež koluje nemalá hŕstka nelichotivých príbehov.

Solčiansky kaštieľ obec naivne predala ruskému podnikateľovi

Tentokrát sme zišli z kopcov a pobrali sa do dedinky Solčany. Pre túto dedinku sme sa rozhodli najmä kvôli jej niekedy dôstojnej a impozantnej kultúrnej pamiatke, ktorá bola postavená ako reprezentačné sídlo istej talianskej rodiny. Neskôr tieto priestory slúžili ako ordinačné sídlo lekárov, kino, či dokonca priestory na svadobné hostiny či diskotéky. Dnes sa tu zgrupujú najmä rôzne indiviuá, ktoré si podľa všetkého potrebujú dať svoju dávku. Pozitívom však zostáva krásny park, ktorý je stále sprístupnený a pokochať sa ním môžete prísť kedykoľvek.

Solčiansky kaštieľ nie je prvou pamiatkou na Slovensku, ktorá bola naivne predaná súkromníkovi. Ruský podnikateľ sľúbil, že dá budovu zrekonštruovať, no nič také sa nestalo. Obec minula peniaze na novú kanalizáciu.

Ak ste zmeškali náš minulý diel, neváhajte a pozrite si ho:

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií