fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Záhadné miesta na Slovensku #2 Psychiatria v Sokolovciach

Záhady fascinujú ľudstvo od nepamäti. Jedni sa vždy snažia nájsť logické vysvetlenia a sú voči nim skeptickí. Iní sa nechávajú nimi unášať a veria v nadprirodzeno, skúmajú ho. Inak to nie je ani u nás, na Slovensku. Tiež tu máme zopár Bohom zabudnutých miest, v ktorých dýcha ponurá atmosféra a sú opradené mnohými historkami. Ako vyzerajú záhadné miesta na Slovensku? To sa dozviete v našom videu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Rozhodli sme sa záhadné miesta na Slovensku navštíviť

Záhadné miesta na Slovensku fascinujú aj nás, a preto sme sa rozhodli niekoľko z nich navštíviť a podať vám tak priamu konfrontáciu vo videu. Nasledujúce týždne budeme chodiť po Slovensku a takéto miesta vyhľadávať, upozorňovať na ich momentálny stav, situáciu, oboznamovať vás s ich históriou, významom, existenciou.

Ako druhé miesto sme si vybrali bývalú psychiatriu v Sokolovciach

Sokolovce sú nenápadná dedina, ktorá leží medzi Hlohovcom a Piešťanmi. Ak pôjdete okolo, určite si všimnete nápadnú budovu za mohutnými porastami, ktorej strecha je v štádiu rozpadu. Ako sme už spomenuli v nadpise, kaštieľ je bývalou psychiatriou. Miesto pôsobí veľmi ponuro už zvonka, nehovoriac o tom, akou atmosféroch dýcha zvnútra. Ale aby sme prezradili priveľa, nebudeme sa ďalej rozpisovať. Vo videu sa dozviete, aká je jeho história, kto v ňom býval predtým, ako sa mohlo stať, že je dnes v takom stave, v akom je. Nech sa páči, prajeme (ne)príjemný zážitok!

Už ďalší týždeň sa môžete tešiť na ďalšiu reportáž z chýrne známeho, záhadného pohoria Tribeč, ktoré sme navštívili. O tomto mieste bol natočený nedávno i film Trhlina, ktorý je, vraj, založený na skutočnej udalosti. Čo je však dokázané je to, že tam zmizlo veľmi veľa ľudí a za veľmi zvláštnych okolností, ktoré si nikto nedokázal vysvetliť, ani pochopiť. Medzi nimi bol dokonca i horár, ktorý túto oblasť poznal dokonale. Ako Tribeč vyzerá dnes a v tomto ročnom období, o ktorom sa vraví, že práve v ňom začali ľudia miznúť? To sa dozviete už budúci pondelok.

Prečítajte si tiež:
Rok 2019 bol aj smutný: Ktoré slávne osobnosti nás navždy opustili?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií