fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako sa dá schudnúť pomocou instagramu? Tu je odpoveď.

Máte tip? napíšte nám mailom

Neotravujú vás tie rôzne nafotené jedlá, ktoré vídavate na instagrame? Ľudia sa chcú pochváliť s tým, čo si navarili a vám z toho tečú len sliny po brade. Koľkí z vás sa na to zlakomili a robia to isté?

Gurmáni sa snažia vo svojich kuchyniach urobiť, čo najlepšie, najchutnejšie a v neposlednom rade aj po estetickej stránke krásne pokrmy. Tieto pochutinky potom hodia na svoj instagram a schvália sa svojou šikovnosťou celému svetu. Môžeme si položiť otázku, prečo to ľudia vôbec robia?

Niektoré vedecké výskumy vravia, že toto sú tie správne odpovede na túto netradičnú otázku:

  • Keď si vyfotíme nezdravé jedlo, chutí vraj potom viac.
  • Keď nám niekto povie, že sa stravujeme nezdravo, tak si na takom jedle pochutíme oveľa viac, ako na zdravom pokrme.
  • Keď vidíme, ako ľudom chutia zdravé jedlá, tak aj nám tieto pochutiny chutia omnoho viac.

chicken-breast-748787_960_720

To znamená, že aj keď možno nemáme niečo radi, ale vidíme, že niekto iný si na tom pochutil, tak to skúsime zjesť aj my. Výsledok je taký, že jedlo, ktoré by sme nikdy predtým ani len neochutnali, teraz nemáme problém zjesť.

Prečítajte si tiež:
Pomoc pre psy bez domova. Reštaurácia lepí ich fotky na škatule od pizze

Takže, ak chcete začať zdravšie žiť, sledujte instagramy tých ľudí, ktorí zdieľajú fotky s takými zdravými maškrtami a ak sa budete riadiť ich receptami, môže sa kľudne stať, že aj vy pôjdete s váhou dole.

Zdroj: prochlapy.cz

Foto: sk.wikipedia.org/pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií