fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda zvažuje 14-dňovú štátnu karanténu

Máte tip? napíšte nám mailom

Minister obrany Jaroslav Naď v relácii Na telo informoval, že vláda uvažuje nad štátnou karanténou.

Jaroslav Naď potvrdil, že situácia je na Slovensku veľmi vážna. Vo vláde vraj zvažujú zamedziť cestovanie do zahraničia. Pre cestujúcich vracajúcich sa zo zahraničia uvažujú zaviesť štrnásť dňovú štátnu karanténu.

Juhoafrický variant koronavírusu na Slovensku

“Na Slovensku potvrdili v piatok juhoafrický variant koronavírusu až v siedmich vzorkách”, pre Denníku N to potvrdil virológ Boris Klempa z Virologického ústavu Biomedicínskeho centra SAV, kde vzorky sekvenovali.

Ako vyzerala štátna karanténa minulý rok

Štátna karanténa bola naposledy zavedená 6.apríla 2020. Osoby, ktoré vstupovali na územie SR, boli umiestnené do štátneho zariadenia, kde strávili nevyhnutnú dobu na vykonanie testov (niekoľko dní). Ak bol výsledok negatívny, osoba mohla ísť do domácej izolácie na 14 dní (štátna + domáca) – tejto izolácii sa museli podrobiť všetky osoby v spoločnej domácnosti. To, v ktorom zariadení bola osoba umiestnená, sa dozvedeli po vstupe na územie SR.

Tieto osoby mohli použiť od uvedeného dátumu iba niektoré hraničné priechody a pred vstupom na územie Slovenska sa museli zaregistrovať, aby boli umiestnené čo najbližšie k svojmu bydlisku, a to elektronicky prostredníctvom formuláru.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo 577 pozitívne testovaných a 15 úmrtí

Povinná štátna karanténa sa netýkala týchto skupín: tehotné ženy, osoby s obmedzenou schopnosťou orientácie a pohybu, osoby s onkologickým, psychiatrickým ochorením, ťažkou poruchou imunity, osoby s osobitnými výživovými potrebami, osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdca a ciev, osoby s metabolickými poruchami, osoby s epilepsiou, osoby s mentálnou poruchou, osoby so závažnými ochoreniami vyžadujúcimi pokračujúcu injekčnú liečbu v pravidelných intervaloch, zdravotne ťažko postihnuté osoby alebo osoby s inými zreteľa hodnými závažnými zdravotnými stavmi a potvrdenie o tomto zdravotnom stave doloží dodatočne bezodkladne správou od lekára, osoby nad 75 rokov, osoby, ktoré na území Slovenskej republiky požívajú diplomatické výsady a imunitu a všetky osoby, ktoré sprevádzajú osoby uvedené v predošlých slovách + maloleté osoby BEZ SPRIEVODU, teda tie, ktoré prišli na hranice úplne samé. Všetky uvedené osoby v rámci výnimky sa museli podrobiť domácej 14 dňovej karanténe, ktorá bude platiť pre všetkých členov domácnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dennikn tvnoviny
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií