fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vladimír Maňka ohlásil kandidatúru na primátora Zvolena, reaguje na spoločenskú požiadavku

Bývalý zvolenský primátor pôsobil v Európskom parlamente, v Národnej rade SR a tiež na poste predsedu BBSK.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidatúru na kreslo primátora Zvolena ohlásil Vladimír Maňka, ktorý už v minulosti na tomto poste pôsobil. Ako uvádza na sociálnej sieti, dôvodom jeho kandidatúry je vznik širokej spoločenskej požiadavky zo strany občanov, viacerých parlamentných i mimoparlamentných politických strán, osobností, veľkej časti poslancov mestského zastupiteľstva s rôznym politickým tričkom vrátane nezávislých.

Všetci sú presvedčení, že Zvolen sa akosi zasekol a treba ho posunúť,“ uviedol Maňka s tým, že ďalšie informácie ku svojej kandidatúre sľubuje poskytnúť do konca mája na tlačovej konferencii.

Vladimír Maňka pôsobil v rokoch 1998 až 2002 ako poslanec Národnej rady SR, v rokoch 1999 až 2005 bol primátorom Zvolena. Od roku 2004 do 2019 bol poslancom Európskeho parlamentu za stranu Smer – sociálna demokracia. Na poste župana Banskobystrického samosprávneho kraja bol od roku 2009 do roku 2013, keď ho vystriedal Marian Kotleba.

Viac k témam: Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Vladimír Maňka ohlásil kandidatúru na primátora Zvolena, reaguje na spoločenskú požiadavku © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Štátny tajomník Klus bude naďalej pripomínať, že Ukrajina potrebuje všestrannú pomoc a podporu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií