fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voľba šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja sa presunula na máj, Šatana vyzve Jurínyi

Výkonný výbor SZĽH musel po zrušenom marcovom Kongrese (18.3.) zvolať nový do 60 dní.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Voľby prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa pôvodne mali konať v piatok 18. marca, napokon sa tak stane pravdepodobne až 9. mája. Práve na tento termín stanovil výkonný výbor SZĽH konanie ďalšie Kongresu. Informoval o tom prezident SZĽH Miroslav Šatan po štvrtkovom zasadnutí VV SZĽH, správu priniesla RTVS na svojom športovom fejsbúku.

Šatanove funkčné obdobie vyprší v júni

Marcový Kongres SZĽH sa napokon nekonal, keďže nebol uznášaniaschopný. Výkonný výbor SZĽH musel do 60 dní zvolať nové zasadnutie Kongresu. Súboj medzi súčasným šéfom slovenského hokeja Miroslavom Šatanom a jeho protikandidátom Ľudovítom Jurínyim preto odložili.

Miroslav Šatan vedie SZĽH od júna 2019, keď na poste prezidenta nahradil Martina Kohúta. Jeho súčasné funkčné obdobie vyprší v júni. Od roku 2017 je tiež generálnym manažérom reprezentácie.

Kongres SZĽH mal v marci okrem prezidenta voliť aj zástupcov do Výkonného výboru, predsedu a podpredsedu Disciplinárnej komisie aj predsedu a členov Volebnej komisie. Na programe boli aj ďalšie témy ako týkajúce sa ekonomiky a športovej stránky.

Prečítajte si tiež:
Fehérváry posilní Slovensko na MS vo Fínsku, skončila mu sezóna v NHL po vyradení Washington Capitals

Jediný kandidát na šéfa disciplinárky

O post vo VV SZĽH sa zaujímalo spolu 25 kandidátov vrátane dvojice Miroslav Lažo a Richard Rapáč, obaja mali kandidovať do VV aj ako zástupcovia športovcov

. Jediným kandidátom na post šéfa Disciplinárnej komisie bol Rastislav Jakubovič, o pozíciu podpredsedu DK sa uchádzali traja kandidáti. Záujem byť predsedom Volebnej komisie prejavil len Rastislav Železník, o post jej člena sa zaujímalo deväť kandidátov.

Viac k témam: Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH)
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľba šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja sa presunula na máj, Šatana vyzve Jurínyi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií