fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bude piata voľba detského komisára úspešná? Poslanci majú na výber zo štyroch kandidátov

Na poslancov čaká aj voľba jedného člena Správnej rady Ústavu pamäti národa na šesťročné funkčné obdobie.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Parlament má vo štvrtok piatykrát voliť komisára pre deti. O tento post sa uchádzajú štyria kandidáti – Natália Blahová, Janette Motlová, Jozef Mikloško a Júlia Lindtnerová.

Ak nebude voľba úspešná, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov. Na zvolenie je potrebná nadpolovičná väčšina prítomných poslancov.

Motlová a Lindtnerová sú noví kandidáti, Blahová a Mikloško sa už o post komisára uchádzali. Vlani v decembri Blahová získala pri voľbe jeden hlas a Mikloško štyri hlasy.

Na poslancov čaká aj voľba jedného člena Správnej rady Ústavu pamäti národa na šesťročné funkčné obdobie. Zákonodarci budú vyberať z troch kandidátov, ktorými sú Patri Dubovský, Miroslav Lehký a Jerguš Sivoš.

Viac k témam: Komisár pre deti, Úrad Komisára pre deti
Zdroj: Webnoviny.sk – Bude piata voľba detského komisára úspešná? Poslanci majú na výber zo štyroch kandidátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií