fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri splave rieky na Balkáne tragicky zomrel slovenský diplomat Michal Hrušík

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok vyjadril úprimnú ľútosť nad touto tragédiou.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský diplomat Michal Hrušík zomrel v utorok 17. mája pri splave rieky Una na hraniciach Bosny a Hercegoviny s Chorvátskom. Informoval o tom denník Dnevni avaz na svojom webe. Slovenské veľvyslanectvo v Srbsku vo svojom profile na sociálnej sieti v stredu túto informáciu potvrdilo.

Dodalo, že Hrušík počas svojho pôsobenia v Belehrade zanechal výraznú, jedinečnú a nezmazateľnú stopu. Úmrtie pre agentúru SITA potvrdil aj hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Tomaga.

Dodal, že šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) vyjadril úprimnú ľútosť nad touto tragédiou, pričom zdôraznil, že išlo o mimoriadne šikovného a talentovaného mladého diplomata.

„Osudným sa mu stal Balkán, jeho veľká láska, inšpirácia a vášeň, ktorý poznal tak, ako málokto, a to nielen po odbornej stránke, ale vďaka svojim častým výletom objavil všetky zákutia prírodnej a kultúrnej rozmanitosti,“ napísalo veľvyslanectvo s tým, že sa s diplomatom nelúči, pretože jeho odkaz tu bude naďalej prítomný. Zároveň vyjadrilo úprimnú sústrasť rodine a priateľom.

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Bosny a Hercegoviny Adnan Begnanovič pre Dnevni avaz priblížil, že okrem Hrušíka sa na rafte v čase nehody nachádzal aj miestny sprievodca, dvaja Nemci a jeden Čech.

Prečítajte si tiež:
Masaker v Buči by mal otvoriť oči všetkým Slovákom, ktorí odmietajú fakty o ruských vojnových zločinoch

Viac k témam: diplomat, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri splave rieky na Balkáne tragicky zomrel slovenský diplomat Michal Hrušík © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií