fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vrah spred baru Tepláreň nebol v hľadáčiku polície, Naď nešetril kritikou na jeho rodičov s pomýlenými názormi

Podľa šéfa rezortu nie je možné zachytiť jednotlivcov, ktorí sa nijako neprejavujú a následne spáchajú teroristický akt či závažný trestný čin.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – Vraha zo Zámockej sme medzi extrémistami neevidovali, medzinárodná extrémistická komunita, ku ktorej sa hlásil, je pre nás však známa.

Uviedol to na svojej sociálnej sieti minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). „Už na jar sa potvrdilo, že Vojenské spravodajstvo na základe svojej činnosti v boji proti extrémizmu a terorizmu a v spolupráci s FBI a tiež českými partnermi identifikovalo nebezpečného extrémistu, ktorý v prostredí internetu vystupoval pod prezývkou SlovakBro,” informuje Naď.

SlovakBro skončil v putách

Dodáva, že tento extrémista bol tiež v hľadáčiku viacerých krajín sveta, a to najmä pre jeho vyzývanie k závažnej trestnej činnosti vrátane extrémizmu a terorizmu. Bol ním 22-ročný Slovák. Na základe spravodajských informácií ho NAKA zadržala a aktuálne je v riešení Orgánov činných v trestnom konaní (OČTK).

Ako informuje Naď, práve na osobu SlovakBro sa vo svojom „manifeste” odvoláva aj vrah zo Zámockej. Je teda pravdepodobné, že obaja boli súčasťou tej istej medzinárodnej komunity pravicových extrémistov, tzv. militantného akceleracionizmu. „Ich snahou je ‚akcelerovať‘ vývoj spoločnosti smerom k chaosu a tzv. rasovej očiste, z ktorej podľa ich názoru má vzísť nový poriadok,” vysvetľuje Naď a dodáva, že túto extrémistickú či dokonca teroristickú komunitu monitorujú.

Prečítajte si tiež:
Hlasy v Liptovskom Mikuláši sa nebudú prepočítavať, neúspešný kandidát Ján Laco svoj návrh nakoniec prehodnotil

„Konkrétne o osobe vraha sme však nemali spravodajské informácie, a teda o jeho osobe sme ich ani nikomu neposlali, táto mediálna informácia nie je teda pravdivá,” reaguje Naď.

Osamelý vlci sa ťažko identifikujú

Niektoré médiá podľa neho v pondelok (17. októbra) nepresne reprodukovali jeho odpovede na otázky novinárov pred rokovaním Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na Zámockej ulici v Bratislave (fotografie)

„Som presvedčený, že všetky spravodajské služby, rovnako ako OČTK, si robia v tejto oblasti svoju prácu zodpovedne. Faktom však je, že nie je reálne možné zachytiť jednotlivcov, ktorí sa nijako neprejavujú a následne spáchajú teroristický akt či závažný trestný čin. Našou spoločnou dôležitou úlohou je naďalej zostať pozorní, koordinovať svoju činnosť a zdieľať navzájom informácie. Vtedy máme najväčšiu šancu na úspešné opatrenia vedúce k predchádzaniu podobných skutkov, ako vykonal extrémista či terorista na Zámockej ulici,” uvádza Naď.

Šéf rezortu obrany v súvislosti s vrahom zo Zámockej tvrdí, že veľa záleží od výchovy rodičov. „Čo sa asi také doma naučil tento jedinec od otca, ktorý sa hlásil k mnohým nechutným nenávistným názorom nielen Harabina, za ktorého stranu aj kandidoval, ale aj iných pomýlencov, ktorí na internete vyzývajú k nepokojom, búria sa proti rôznym menšinám (nielen proti LGBTI) a tiež proti politikom či dokonca lekárom kvôli Covidu. Je naozaj načase, aby boli šíritelia tohto hnusu a nenávisti riešení. Klamú, burcujú ľudí, šíria nenávisť, vyhrážajú sa všetkým vrátane smrti. Je čas voči nim konať rázne. Toto nie je sloboda slova či názoru, toto je nebezpečný extrémizmus, ktorý vedie k hrozným činom,” uzavrel Naď.

Prečítajte si tiež:
Auto zrazilo chodca a vlieklo ho niekoľko kilometrov cez Kráľovský Chlmec až do susednej obce (foto)

Viac k témam: Extrémizmus, Šírenie nenávisti, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vrah spred baru Tepláreň nebol v hľadáčiku polície, Naď nešetril kritikou na jeho rodičov s pomýlenými názormi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií