fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Všimli ste si, že viaceré Disney princezné nosia šaty v modrej farbe? Dôvod vás zaručene prekvapí

Máte tip? napíšte nám mailom

Popoluška, Šípková Ruženka, Jasmína či Elsa sú tie Disney princezné, ktoré nosia nádherné modré róby. Dôvod, prečo ich majú, nie je náhodný, ale farba zohráva v týchto rozprávkach dôležitú rolu.

Dizajnér Christopher Kane sa pokúsil zistiť, prečo majú viaceré známe Disney princezné oblečené práve modré šaty. Dôvod, prečo je tomu tak, je zaujímavý a zaručene prekvapí nejedného z vás.

Modrá farba je totiž známa tým, že pridáva na energii, a tak postava, ktorá túto farbu na sebe má, je v našich očiach silnejšia a odvážnejšia. Predstavte si napríklad takú Popolušku, ktorá dennodenne plní úlohy a príkazy zlej macochy či Jasmínu, ktorá uteká od zlého Jafára. Obe musia byť dostatočne silné na to, aby túto nepriazeň osudu zvládali plniť. Vďaka modrej farbe nám autori rozprávky nenásilným spôsobom podsúvajú skutočnosť, že aj mladé ženy a dievčatá môžu byť mocné a silné a vedia sa popasovať s negatívnymi životnými udalosťami.

landscape-1489511970-elle-disney-princesses-blue-2

Okrem toho však existuje hypotéza, že modrá farba je farbou oblohy, a tak nám symbolizuje niečo pozitívne, istú nádej v lepší koniec, čo je v rozprávkach veľmi častý jav. Okrem toho sa použitým tejto farby búrajú predsudky, že modrá farba je iba pre chlapov.

Prečítajte si tiež:
Pravdy a mýty o kýchaní: Môžete si pri ňom poškodiť mozog a vytlačiť oči z jamiek?

Vedeli ste o tom?

Zdroj: www.cosmopolitan.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií