fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výdavky Sociálnej poisťovne na vyplácanie dôchodkov za prvý polrok vzrástli, najviac išlo na starobné penzie

Kým v januári až júni minulého roka vynaložila poisťovňa na výplatu penzií 3,93 miliardy eur, v prvých šiestich mesiacoch tohto roka to bolo 4,09 miliardy eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Výdavky Sociálnej poisťovne na vyplácanie dôchodkových dávok za prvý polrok tohto roka medziročne vzrástli o 160,8 milióna eur. Kým v januári až júni minulého roka vynaložila poisťovňa na výplatu penzií 3,93 miliardy eur, v prvých šiestich mesiacoch tohto roka to bolo 4,09 miliardy eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január až jún tohto roka.

Počet vyplácaných dôchodkov sa v porovnaní s koncom júna minulého roka zvýšil o 15,7-tisíca. Najviac sa o to pričinili starobné penzie, ktorých poisťovňa vyplácala medziročne viac o 12,1-tisíca. Počet vyplácaných vdovských dôchodkov stúpol o 2,7-tisíca a vdoveckých dôchodkov o 2,6-tisíca. Naopak, invalidných penzií poisťovňa vyplácala medziročne o 3,7-tisíca menej.

Viac k témam: Dôchodky
Zdroj: Webnoviny.sk – Výdavky Sociálnej poisťovne na vyplácanie dôchodkov za prvý polrok vzrástli, najviac išlo na starobné penzie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií